Strona główna Wydarzenia Fotel masujący – remedium na zmęczenie i stres

Fotel masujący – remedium na zmęczenie i stres

0

W dzisiejszym zabieganym świecie stres stał się nieodłącznym towarzyszem każdego człowieka. Wywołany pracą, sytuacją rodzinną lub finansową, czy też innymi czynnikami – zawsze prowadzi do negatywnych następstw. Nie od dziś wiadomo, że życie w biegu i stresie niesie za sobą ryzyko wystąpienia różnych chorób i schorzeń. Samego stresu nie da się uniknąć. Można jednak nauczyć się sobie z nim radzić i niwelować jego skutki. Pomocny może okazać się fotel masujący.

1. Fotel wypoczynkowy z masażem – jak może pomóc w walce ze stresem?
2. Fotel masujący – jaki wybrać?
3. Ile kosztuje fotel masujący?

Fotel wypoczynkowy z masażem – jak może pomóc w walce ze stresem?
Któż nie marzy o odprężającym masażu po całym dniu siedzenia za biurkiem? Mało kto może sobie jednak pozwolić na regularne korzystanie z usług profesjonalnego masażysty. A szkoda… Masaż ma bowiem zbawienny wpływ na cały organizm; rozluźnia mięśnie, odpręża, uwalnia ciało od napięcia i stresu. Czy to oznacza, że nie ma innego sposobu na pozbycie się skutków całodziennego stresu? Idealnym rozwiązaniem może okazać się fotel masujący. Jego działanie opiera się dokładnie na tej samej zasadzie, co wykonany u specjalisty masaż (niektóre modele mają nawet regulację intensywności). Taki sprzęt jest zatem nieoceniony w walce ze stresem – rozluźnia mięśnie, pobudza krążenie, pozwala na efektywny i głęboki odpoczynek, a także poprawia samopoczucie.

Fotel masujący – jaki wybrać?
Zakup odpowiedniego sprzętu powinien być poprzedzony analizą dostępnych na rynku modeli. Fotel powinien być dobrany z uwzględnieniem postury i wagi użytkownika. Dla uzyskania pełnego komfortu osoby bardzo wysokie i postawne powinny decydować się na modele o większych gabarytach. Standardowy fotel wypoczynkowy z masażem doskonale sobie jednak radzi z użytkowaniem przez osoby o wadze do 150 kg. Istotną kwestią jest także możliwość regulacji, skanowania kręgosłupa i automatycznego dopasowania do wzrostu. Funkcje te wpływają na efektywność masażu oraz komfort użytkowania. Najlepiej, by fotel posiadał ramiona masujące.

Jeżeli sprzęt ma służyć całej rodzinie, to warto zdecydować się na fotel wypoczynkowy z masażem, który niejako łączy w sobie elegancki design oraz funkcjonalność.

Ile kosztuje fotel masujący?
Jest to interesująca kwestia. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że fotel masujący stanowi inwestycję we własne zdrowie i samopoczucie, a jak wiadomo, są to rzeczy, na których nie warto oszczędzać. Przechodząc jednak do sedna; jak kształtują się ceny na rynku foteli masujących?

  • Klasa ekonomiczna – koszt około 3 tysięcy złotych i podstawowe funkcje;
  • Klasa zaawansowana – koszt około 10 tysięcy złotych i modele wzbogacone o dodatkowe funkcje i zaawansowane systemy masowania;
  • Klasa ekskluzywna – koszt powyżej 10 tysięcy złotych i najwyższej jakości modele, perfekcyjnie dopasowujące się do użytkownika oraz wyposażone w innowacyjne techniki masażu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPoważny wypadek na krajowej „piątce”. Jedna osoba w stanie krytycznym
Następny artykułPrezenty na komunię – propozycje, które pozytywnie zaskoczą Twoje dziecko