Strona główna Wydarzenia Świebodzice Dramat organizacji pozarządowych w Świebodzicach

Dramat organizacji pozarządowych w Świebodzicach

5

Kluby sportowe, organizacje wspierające kulturę, naukę i sztukę nie maja ani złotówki dotacji na ten rok. Urząd Miejski poinformował, że konkurs na przyznanie wsparcia został unieważniony. Powód – radni nie uchwalili budżetu miasta na 2020 rok. To jedyny taki przypadek w historii powiatu świdnickiego.

Już w styczniu kluby sportowe alarmowały, ze nie mają środków na funkcjonowanie. Zwykle decyzje o dotacjach zapadały pod koniec roku. Tym razem konkurs został ogłoszony 24 stycznia. Najwięcej, bo 500 tysięcy złotych, miało trafić do organizacji wspierających sport, na ochronę i promocję zdrowia przeznaczono 52 tysiące złotych, na kulturę, sztukę i ochronę dziedzictwa narodowego 55 tys. zł. 5 tysięcy złotych było w puli na naukę, szkolnictwo wyższe, edukację, oświatę i wychowanie.

Organizacje mogły składać wnioski do 14 lutego. Dzisiaj urząd powiadomił, że konkurs został unieważniony, bo miasto nie ma budżetu. „W związku z tym, że Rada Miejska nie uchwaliła budżetu do końca stycznia 2020 r., budżet ma ustalić Regionalna Izba Obrachunkowa do dnia 29 lutego. W konsekwencji tego Gmina nie ma możliwości podpisywania nowych umów.” – czytamy na stronie UM.

/red./

Poprzedni artykułGość z dalekiej Brazylii o ekologii w świdnickim przedszkolu
Następny artykułDzięki kamerze działkowi złodzieje zostali złapani na gorącym uczynku [FOTO]