Strona główna Sport Piłka nożna Do składu turniejowego dołącza kolejna ekipa…

Do składu turniejowego dołącza kolejna ekipa…

0

Do Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań (województwo wielkopolskie), MKS-u Żory (województwo śląskie), Polonii Nysa (województwo opolskie), Akademii Piłkarskiej Janusza Domaradzkiego Warszawa (województwo mazowieckie) i drużyny TJ Cerveny Kostelec (Czechy), dołącza kolejny zespół. Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica prezentuje kolejną drużynę, która powalczy o triumf w II Memoriale Piłkarskim Grzegorza Solarza. 

Podobnie jak przed rokiem organizatorzy zapowiadają fantastyczne emocje i niezwykle silną obsadę turnieju. O to nie trzeba się martwić, w dniach 6-8 marca na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji swoje umiejętności zaprezentują przedstawiciele bardzo mocnych drużyn. Organizatorzy skrupulatnie odkrywają karty, zdradzając kolejne ekipy, który zagrają w Świdnicy. Obecnie na liście mieliśmy drużynę z Czech, a także przedstawicieli czterech polskich województw – wielkopolskiego, opolskiego, śląskiego i mazowieckiego. Czas na zespół z terenu Dolnego Śląska. To prężnie rozwijająca się Akademia Piłkarska Dzierżoniów, która wiosną 2020 roku walczyć będzie o punkty w lidze dolnośląskiej młodzików. Teraz młodzi dzierżoniowianie zaprezentują się świdnickiej publiczności. 

Marcowy turniej poświęcony jest pamięci byłego szkoleniowca Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Przez jego “skrzydła przewinęło” się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Marcowy turniej odbędzie się już po raz drugi i od samego początku nie miał być inicjatywą jednoroczną. Zawody dla młodych piłkarzy mają być organizowane cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

/MDvR/

Poprzedni artykułSzlagierowy bój w Kątach Wrocławskich
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]