Strona główna Sport Piłka nożna Do składu dołączają ekipy z Warszawy i Czech

Do składu dołączają ekipy z Warszawy i Czech

0

Niesłychanie mocna robi się obsada drugiej edycji Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza. Do Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań, MKS-u Żory i Polonii Nysa dołącza zespół ze stolicy Polski, a także drużyna z terenu naszych południowych sąsiadów!

Pierwsi to reprezentanci województwa mazowieckiego – Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa. To drużyna z rocznika 2007 rywalizująca o punkty w II / III lidze wojewódzkiej. Regularnie staje na podium podczas ostatnio rozgrywanych warszawskich turniejów. W kwietniu 2019 roku młodzi warszawianie zajęli znakomite 3. miejsce podczas silnie obsadzonej imprezy API Cup w Zakopanem, a w lutym tego roku zwyciężyli w turnieju WBS Cup w Warszawie. Teraz zaprezentują się śidnickiej publiczności.

Drugim zespołem jest czeski TJ Červený Kostelec. Miasto położone jest w regionie Hradec Králové w północno-wschodnich Czechach i leży w Podorlickiej Pahorkatinie nad potokiem Olešnice. Červený Kostelec zagrał we wszystkich kategoriach regionalnych. Klub posiada obecnie aż 10 drużyn młodzieżowych, a w najbliższej przyszłości czeka ich duża przebudowa całego terenu wraz z obiektami sportowymi.

 

Druga edycja Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza organizowana przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica odbędzie się w dniach 6-8 marca na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Impreza przeznaczona będzie dla zawodników z kategorii wiekowej rocznika 2007. Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa i TJ Červený Kostelec dołączyły tym samym do Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań (województwo wielkopolskie), dwóch drużyn MKS-u Żory (województwo śląskie) i Polonii Nysa (województwo opolskie).

Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Pod jego skrzydłami wychowało się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Ubiegłoroczny turniej od samego początku nie miał być imprezą jednoroczną, a w marcu tego roku odbędzie się druga edycja. Zawody dla młodych piłkarzy mają być organizowane cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

/MDvR/

Poprzedni artykułWypadek na terenie strzegomskiego zakładu kamieniarskiego. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Następny artykułUtrudnienia na Śląskiej. 3 tygodnie z objazdami