Strona główna Sport Piłka nożna Do składu dołączają dwie dolnośląskie ekipy

Do składu dołączają dwie dolnośląskie ekipy

0

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza – turnieju piłkarskiego organizowanego przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica. Do ciekawie prezentującej się listy turniejowej dołączają dwie dolnośląskie drużyny. 

Pierwszą z drużyn jest czyniąca stały progres Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec, która jesienią grając młodszym rocznikiem wywalczyła awans do III ligi młodzików (okręg DZPN – Podokręg Jelenia Góra). Drudzy to kolejny przedstawiciel strefy jeleniogórskiej – Łużyce Lubań. Klub od kilku lat z powodzeniem występuje w ligach wojewódzkich młodzika, aktualnie w Łużycach trenuje około 200 młodych zawodników w 12 grupach treningowych. Zespół z rocznika 2007 z powodzeniem występował w wielu imprezach, zajmując 2. miejsce w turnieju ZdolnyŚląsk. Trzykrotnie awansował również do finału rozgrywek Deichmann Mini-Mistrzostwa. To uczestnicy wielu turniejów na terenie kraju i poza granicami Polsk.

Przypomnijmy, że już wcześniej na liście startowej znalazły się następujące drużyny: Akademia Piłkarska Reissa Poznań (województwo wielkopolskie), MKS Żory (województwo śląskie), Polonia Nysa (województwo opolskie), Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa (województwo mazowieckie), TJ Cerveny Kostelec (Czechy) i Akademia Piłkarska Dzierżoniów (województwo dolnośląskie).

Marcowy turniej poświęcony jest pamięci byłego szkoleniowca Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Przez jego “skrzydła przewinęło” się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Marcowy turniej odbędzie się już po raz drugi i od samego początku nie miał być inicjatywą jednoroczną. Zawody dla młodych piłkarzy mają być organizowane cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

/MDvR/

Poprzedni artykułGwałtowne hamowanie miejskiego autobusu. Pasażerka została ranna
Następny artykułSpacer w trójwymiarowych okularach po Kościele Pokoju