Strona główna Sport Piłka nożna Bardzo dobre rezultaty młodzików i trampkarzy Polonii-Stali Świdnica

Bardzo dobre rezultaty młodzików i trampkarzy Polonii-Stali Świdnica

0

W ostatnim tygodniu młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2007 rozegrali dwa mecze sparingowe i wzięli udział w turnieju rozgrywanym w czeskim Nachodzie. Bilans tych pojedynków może cieszyć. Pracowity okres mają za sobą także biało-zieloni trampkarze. 

Biało-zieloni rozpoczęli od sparingowego zwycięstwa z Błękitnymi Wronki 6:4. Cztery gole strzelił Hubert Pawlik, a po jednym dołożyli Gracjan Szachniewicz i Bartosz Dudzic. Później przyszedł czas na grę kontrolną z Karkonoszami Jelenia Góra. Występujący w roli gospodarza podopieczni Mariusza Krupczaka zwyciężyli 4:3. Na listę strzelców wpisali się Bartosz Dudzic (2) i Paweł Łabędź (2). Na zakończenie udaliśmy się na turniej rocznik 2007 do czeskiego Nachodu. Świdniczanie okazali się najlepsi, a do tego zgarnęliśmy dwie nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Hubert Pawlik, a najlepszym bramkarzem Adrian Bereś. – Ciężko i intensywnie pracujemy, by dobrze przygotować się do wiosennych zmagań w ramach ligi dolnośląskiej. Podczas meczów sparingowych i turnieju korzystaliśmy z całej zdrowej kadry drużyny – ocenia trener Mariusz Krupczak.

Skład zwycięskiej drużyny w Nachodzie: Bereś, Pawlik, Sośnicki, Jarosz, Zawiła, Kaźmierczak, Kula, Szachniewicz.

Canarinhos Skórzewo i Czarni Żagań – z tymi dwoma zespołami zmierzyli się w ostatnim czasie trampkarze Polonii-Stali Świdnica. Raz górą byli przeciwnicy, raz biało-zieloni. – W ciągu tygodnia mieliśmy okazję zmierzyć się z zespołami, które przebywały na obozach w najbliższej okolicy. Pierwszy raz zagraliśmy podzieleni rocznikami i widać było, że chłopaki nigdy nie grali w takich zestawieniach. Bardziej wymagającym rywalem okazała się drużyna z Wielkopolski, która pokazała dobrą piłkę i dała nam lekcję gry. Nie da się ukryć, że duże znaczenie miała też przewaga fizyczna przeciwników, ale musimy sobie również z tym problemem lepiej poradzić w przyszłości. Co do meczu starszych chłopaków, to największe problemy w trakcie meczu stworzyła aura, czyli padający śnieg z deszczem. Cieszy skuteczność w trakcie sparingu, bo często w lidze była ona naszym problemem – ocenił trener Tomasz Oleksy.

Canarinhos Skórzewo – Polonia Stal 7:1

Gol: Lipiński

Skład 2006: Wiecheć, Holband, Safian, Kindel, Korab, Sauter, Lipiński, Paliński, Choromański, Duda, Malinowski, Król, Simlat, Cybruch.

Czarni Żagań – Polonia-Stal Świdnica 2:16

Gole: Trafili niemalże wszyscy zawodnicy włącznie z bramkarzem, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Skład 2005: Widła, M. Solarz, Taratuta, J. Solarz, Jesionka, Szewczyk, Bujak, Ratajczak, Gliwa, Migas, Byczko, Migas, Kałwak.

/MDvR/

Poprzedni artykuł300 tysięcy złotych dla ofiary księdza pedofila ze Świdnicy
Następny artykułNeo-Nówka z programem „Żywot Mariana” w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU][ZMIANA TERMINU]