Strona główna Wydarzenia Strzegom Sołtys Stanowic z tytułem Honorowego Obywatela Strzegomia

Sołtys Stanowic z tytułem Honorowego Obywatela Strzegomia

0

17 stycznia, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu, sołtys Stanowic Zdzisława Dmytrarz otrzymała tytuł „Honorowego Obywatela Strzegomia”.

Nasza pani sołtys, która kieruje naszą wsią już 40 lat zasługuje na wiele tytułów. Wielokrotnie była nagradzana, nasza społeczność bardzo ją ceni. Jest sołtysem, prezesem, była nauczycielką, pełniła wiele funkcji i zajmowała wiele stanowisk.Trzeba takie osoby doceniać i podkreślać działania, które podejmują na rzecz naszej małej społeczności jaką jest wieś Stanowice, co wpisuje się też w działania gminy Strzegom – mówił podczas piątkowej uroczystości radny Piotr Szmidt.

Ten tytuł przede wszystkim pokazuje, że jako społeczność, pod kierunkiem lidera – a niewątpliwie pani sołtys jest naszym liderem – potrafimy się zjednoczyć. Potrafimy – bez względu na różne opcje polityczne, zapatrywania i światopogląd – organizować różnego typu przedsięwzięcia, mające na celu dobro wspólne, czyli dobro naszej miejscowości. To jest właśnie wielka sztuka, żeby tak ludzi wokół siebie zjednać, żeby potrafili bezinteresownie pracować i cieszyć się tym, że robią coś ciekawego, spędzając przy tym  przyjemnie czas, integrując się – dodał Szmidt

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułTo był bal! Studniówka „Kasprowicza” za nami! [FOTO]
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Rynek