Strona główna Wydarzenia Zalety hotelu bez dzieci

Zalety hotelu bez dzieci

0

Ciągły pośpiech i hałas są typowe dla współczesnego społeczeństwa. Nic więc dziwnego, że coraz częściej na odpoczynek wybiera się miejsca, w których jest cicho. A właśnie to mogą zaoferować hotele bez dzieci. O co chodzi w tej idei i dlaczego warto zainteresować się tym rozwiązaniem?

W naszym kraju większość ośrodków wypoczynkowych i hoteli promuje się jako prorodzinne. W naszej kulturze rodzina jest bardzo ważna, więc informacja o tym, że mamy do czynienia z hotelem bez dzieci, może budzić mieszane uczucia. Pomimo tego, że w Polsce jest to względnie nowy pomysł, na świecie tego typu miejsc nie brakuje. Mało tego, cieszą się one ogromną popularnością, co jest najlepszym dowodem na to, że są atrakcyjne.

Główne atuty hotelu bez dzieci
Najważniejsze zalety takich obiektów to przede wszystkim wszystko, co wiąże się z brakiem obecności dzieci. Jeżeli w hotelu zakwaterowani są sami dorośli, to przede wszystkim jest w nim ciszej i spokojniej. Nie ma biegających i krzyczących po korytarzach maluchów. Nikt nie płacze w nocy za ścianą, a w restauracji nikt nie przerywa nam posiłku głośną demonstracją niezadowolenia z jedzenia.

Warto zwrócić uwagę na coś jeszcze. O ile często hotele nastawione na pobyt rodzin z małymi dziećmi, mają mnóstwo udogodnień i atrakcji dla maluchów, o tyle hotele dla dorosłych mają rozrywki przygotowane dla osób pełnoletnich. Nie ma tu fotelików, sali zabaw ani jakichkolwiek animacji. Zamiast tego pojawia się wiele interesujących propozycji dla dorosłych. W zależności od tego, na jaki zdecydujemy się hotel, do dyspozycji gości są m.in. luksusowe gabinety SPA, kasyno, kluby nocne itd. Jeżeli szukamy miejsca, w którym odpoczniemy i spędzimy miło czas, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę hotel bez dzieci. To coś zarówno dla singli, jak i osób, które mają dzieci, ale chciałyby od nich odpocząć.

Hotel bez dzieci również na wyjątkowe okazje
Rezerwacja noclegu w hotelu bez dzieci jest warta uwagi nie tylko wtedy, kiedy chcemy wyjechać na kilka dni w ramach urlopu. To doskonałe miejsce do tego, by celebrować z drugą połową rocznicę. To również idealna propozycja na zaręczyny. Można bez trudu zaplanować romantyczny, intymny wieczór i kolację w restauracji bez obawy, że tak ważna chwila będzie przerwana przez niespodziewany płacz dziecka, co zepsułoby przecież cały klimat! To jeden z najważniejszych w życiu momentów, powinniśmy więc postarać się, by wszystko było idealne.

Gdzie w Polsce?
Na razie hoteli dla dorosłych nie ma zbyt dużo, ale tego typu obiekty istnieją na mapie Polski. Jeden z nich to Hotel Quadrille. Oprócz tego, że wśród gości nie ma żadnych dzieci, to jest to też hotel tematyczny. Oznacza to, że cały wystrój nawiązuje do jednego motywu. W tym przypadku będzie to tematyka związana z „Alicją w krainie czarów”. Wszystkie wnętrza mają w sobie nawiązanie do książkowych bohaterów, co czyni cały pobyt jeszcze bardziej magiczny i niezwykły. Jeśli szukamy czegoś nietuzinkowego albo chcemy zaskoczyć i zrobić niespodziankę swojej drugiej połówce, lepszego pomysłu nie znajdziemy.

Idealne miejsce do relaksu bez dzieci znajdziecie na:  https://quadrille.pl/quadrille/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPowalczą o laury we Wrocławiu
Następny artykułCzy wąski materac jednoosobowy może zapewnić wygodę?