Strona główna Wydarzenia Czy wąski materac jednoosobowy może zapewnić wygodę?

Czy wąski materac jednoosobowy może zapewnić wygodę?

0

Często wydaje się, że właściwy komfort może zapewnić tylko szerokie łóżko małżeńskie. W praktyce nie zawsze istnieje jednak możliwość spania na tego typu materacu. Producenci oferują jednak materace 70×200 wykonywane według bardzo nowoczesnych technologii, przy użyciu doskonałej klasy surowców, które gwarantują wygodę i dobre podparcie dla kręgosłupa. Niezwykle istotne jest, aby dobrze dopasować taki produkt do swoich indywidualnych potrzeb i spersonalizować go.

Materac 70×200 – jak dopasować jego twardość?
Wybrany model powinien odpowiadać potrzebom danej osoby. Najważniejsza jest jego twardość, ponieważ to ona odpowiada za wygodę i właściwe podparcie kręgosłupa. Zbyt twardy materac wywoła uciski, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a za miękki sprawi, że pojawi się nieprzyjemne uczucie zapadania.

Producenci tacy jak Godre oferują swoje materace w czterech różnych wariantach:

  • H1 – przeznaczone dla osób ważących do 50-60 kg (dzieci i osób bardzo szczupłych),
  • H2 – dla osób o wadze między 60 a 100 kg (najczęściej wybierana twardość przez osoby dorosłe o średniej budowie ciała),
  • H3 – dla użytkowników ważących około 100-120 kg,
  • H4 – bardzo twarde materace dla osób, których masa ciała przekracza 120 kg.

Warto kierować się zaleceniami producenta, ponieważ każdy z nich stosuje nieco inne materiały i może wskazywać różne przedziały wagowe.

Zdrowy i bezpieczny sen
Bardzo ważne jest, aby wybrany model materaca 70×200 (https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-70×200-cm-do-lozka-do-spania) zapewniał optymalne podparcie dla kręgosłupa na całym jego odcinku. W szczególności dotyczy to newralgicznych miejsc, takich jak biodra czy barki, które są wystające i cierpią, kiedy materac jest za twardy albo zbyt miękki dla danej osoby. Osobom, które cenią sobie maksymalny komfort, poleca się materace piankowe, ponieważ te najlepiej dopasowują się do anatomicznego kształtu ciała.

Wybrani producenci, na przykład godre.pl w swojej ofercie posiadają materace termoplastyczne, które miękną pod wpływem ciepła wydzielanego przez ciało osoby śpiącej. Dzięki temu materac dosłownie otula użytkownika i zapewnia mu idealną wygodę przez całą noc.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZalety hotelu bez dzieci
Następny artykułKolędowanie z Pryma Voce