Strona główna Sport Inne Zagrają w FIFĘ 20. Bardzo duże zainteresowanie turniejem e-sportu

Zagrają w FIFĘ 20. Bardzo duże zainteresowanie turniejem e-sportu

0

E-sport dla każdego oraz SportBar ze Świdnicy zapraszają na „Turniej FIFA 20 w Świdnicy”, który odbędzie się w niedzielę, 19 stycznia. E-sport jest prężnie rozwijającą się dyscypliną sportową w naszym kraju, a gra FIFA jedną z najpopularniejszych gier sportowych na świecie, która przyciąga rzeszę kibiców przed telewizory, zarówno jako graczy, ale także jako kibiców obserwujących zmagania najlepszych zawodników w kraju i za granicą.

Ciekawostką jest fakt, że finał największych rozgrywek gry FIFA w Polsce, czyli Ekstraklasa Cup oglądało w pierwszej połowie 2019 roku ponad 800.000 widzów. E-sport dla każdego wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu na organizację turniejów stacjonarnych w grę FIFA i 19 stycznia zawita do SportBaru, w którym zorganizuje turniej dla 40 zawodników. Uczestnicy turnieju o tytuł najlepszego zawodnika gry FIFA 20 w Świdnicy powalczą na czterech specjalnych przygotowanych stanowiskach, wyposażonych w cztery konsole PS4 i cztery 49-calowe telewizory. Cały turniej potrwa około 5 godzin, a najlepsi zawodnicy mogą liczyć na nagrody, których wartość na chwilę obecną przekracza 500 zł.

Cały czas poszukujemy sponsorów i firm, które chciałyby dołożyć cegiełkę na rozwój e-sportu, fundując nagrody dla uczestników turnieju. Obecnie oprócz SportBaru mieszczącego się przy ulicy Spółdzielczej 14, który udostępnia nam miejsce do zorganizowania turnieju, swoją pomoc zadeklarowała Burger Stacja z ulicy Długiej 54-56 w Świdnicy, która przekaże vouchery na burgery, a także Agencja Wydawnicza „AD-FONTES” z Wrocławia, która przygotowała dla nas plakat promujący cale wydarzenie, a także przekaże na nagrody piłki dla uczestników turnieju – wyznają organizatorzy wydarzenia.

Zainteresowanie turniejem jest bardzo duże, a świadczy o tym choćby fakt, że już 2 dni po ogłoszeniu zapisów, organizatorzy postanowili zwiększyć ilość uczestników z 32 do 40 osób. Obecnie dokonywane są zapisy już tylko na listę rezerwową. – Udział w wydarzeniu jest odpłatny i wynosi 35 zł. od uczestnika. W przypadku braku wpłaty wpisowego od osób z listy głównej do dnia 14 stycznia, do udziału w turnieju zaprosimy osoby z listy rezerwowej. Cały regulamin zawodów, można znaleźć na naszej stronie na Facebooku www.facebook.com/Esportdlakazdego. Mamy nadzieję, że będziemy mieli możliwość organizowania w Świdnicy tego typu turniejów cyklicznie. Zainteresowanie uczestników jest spore, a my mamy nadzieję, że po zakończeniu zawodów będzie one jeszcze większe i szybko wrócimy do Świdnicy. Niewątpliwie pomogło by w tym wsparcie sponsorów, bowiem jak wiadomo, uczestnicy turniejów oprócz zabawy, lubią powalczyć o cenne nagrody. Chcielibyśmy, aby pula nagród w każdym z naszych turniejów przekraczała 1000zł., ponieważ jest to gwarancją, że każdy z turniejów będzie miał mocną obsadę – dodają pomysłodawcy przedsięwzięcia, którzy zaznaczają, że ustalają już terminy turniejów w Nowej Rudzie, Dzierżoniowie, Jeleniej-Górze, Wałbrzychu i Wrocławiu. Podczas ferii zimowych najprawdopodobniej wrócą do Głogowa i Góry, gdzie wraz z Ośrodkami Kultury mieli okazję przygotowywać już takie wydarzenia. Jak widać gra FIFA jest popularna na Dolnym Śląsku, a organizatorzy cieszą się, że dzięki nim e-sport może się rozwijać i dawać dużo radości mieszkańcom naszego województwa.

/E-sport dla każdego/

Poprzedni artykułKościół zbadał religijność Polaków. Jakie wyniki w diecezji świdnickiej?
Następny artykułNajlepsze zdjęcia grudnia [ROZWIĄZANIE KONKURSU]