Strona główna Sport Inne Zacięte zmagania przy tenisowym stole

Zacięte zmagania przy tenisowym stole [FOTO]

1

Pięć reprezentacji dziewcząt ze świdnickich podstawówek i sześć drużyn chłopców wzięło udział w turnieju tenisa stołowego klas 5-6. Zawody rozgrywane w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2019-2020” odbyły się we wtorek, 21 stycznia w hali na Zawiszowie.

Trzyosobowe zespoły rywalizowały między sobą grając spotkania systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych meczów, gdzie najpierw rozgrywane były dwa spotkania singlowe i debel. Gdy te trzy pojedynki nie dawały zwycięstwa drużynie, grano kolejne dwa single. Takich przedłużonych spotkań w turnieju było kilka, co świadczyło o wyrównanym poziomie zawodników. W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się pingpongistki z SP 2, które we wszystkich spotkaniach nie przegrały nawet jednego meczu. O drugie miejsce, premiowane awansem na dalszy szczebel rozgrywek, powalczyły już w pierwszym spotkaniu zawodów dziewczęta z SP 8 i SP 4. Po bardzo wyrównanych meczach dopiero po dodatkowych singlach 3:2 wygrały zawodniczki „ósemki”.

Wśród chłopców o zwycięstwie w turnieju zadecydowało ostatnie spotkanie pomiędzy drużynami SP 1 i SP 8. Zawodnicy „jedynki” i „ósemki” przez całą fazę eliminacji wygrywali swoje mecze z pozostałymi zespołami. W decydującym finałowym meczu lepsi okazali się gospodarze z SP 1, choć do zwycięstwa potrzebne były dodatkowe gry singlowe. Zawodnicy „jedynki” wygrali w stosunku 3:1. Po dwie najlepsze drużyny w obu kategoriach awansowały na dalszy szczebel rozgrywek.

Organizator imprezy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji na zakończenie zawodów przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Jakub Ostrowski (SP 1), Lena Gączkowska i Karol Gączkowski (SP 2), Milena Grochocińska i Filip Młynarczuk (SP 4), Joanna Kudyba i Wiktor Urbańczyk (SP 6), Jessica Gawrysiak i Karol Wiatrowski (SP 8), Camilla Baczyńska i Alan Wajdzik (SP 315).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

Dziewczęta:
1. SP 2 – 10 pkt
2. SP 8 – 8 pkt
3.SP 4 – 7 pkt
4. SP 315 – 6 pkt
5. SP 6 – 5 pkt

Chłopcy:
1. SP 1 – 10 pkt
2. SP 8 – 8 pkt
3. SP 4 – 7 pkt
4. SP 2 – 6 pkt
5. SP 6 – 5 pkt
6. SP 315 – 4 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułBurzliwa dyskusja w sprawie finansów świdnickiego pogotowia. Radni wystosowali apel do premiera, ministrów i posłów
Następny artykułŚwietna gra biało-zielonych i miejsce na podium