Strona główna 0_Slider Z porzuconego wraku znikają kolejne części

Z porzuconego wraku znikają kolejne części [FOTO][Aktualizacja]

8

Nie ma już kół, radia, powoli zaczyna znikać reszta wyposażenia Z samochodu marki Rover, stojącego na trasie Świdnica-Burkatów niewiele zostało.

Stan samochodu zaniepokoił jedną z czytelniczek Swidnica24.pl. Auto stoi przy zjeździe do Bystrzycy Dolnej od około tygodnia. – Nie po raz pierwszy mamy do czynienia z porzuconym przy drodze pojazdem – mówi Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. – Samochodu nie można tak po prostu usunąć. Zwróciliśmy się do policji o ustalenie właściciela i wszczęcie postępowania z art. 50a ustawy prawo o ruchu drogowym. Tylko policja może wezwać właściciela do zabrania samochodu, a jeśli to nie poskutkuje, zlecić usunięcie pojazdu profesjonalnej firmie, a kosztami obciążyć właściciela.

Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, właściciel został ustalony i w poniedziałek otrzyma wezwanie do usunięcia auta. Jeśli tego nie zrobi, pojazd zostanie usunięty na jego koszt.

Aktualizacja: Wrak został usunięty 21 stycznia 2020 dzięki staraniom policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy.

/asz/

Poprzedni artykułBobry mają się znakomicie
Następny artykułRekordowa licytacja w Galerii Świdnickiej!