Strona główna 0_Slider Wiadukt na Śląskiej do remontu. Zamkną przejazd na 3 tygodnie

Wiadukt na Śląskiej do remontu. Zamkną przejazd na 3 tygodnie

6

Trwa remont linii kolejowej łączącej Świdnicę z Sobótką i Wrocławiem. W ramach inwestycji realizowane będą także prace przy wiadukcie na ulicy Śląskiej w Świdnicy. Wykonawca przewiduje, że z tego powodu ruch samochodowy zostanie tam wstrzymany na trzy tygodnie i już teraz informuje o zbliżających się utrudnieniach.

wiadukt nad ul. Śląską

W związku z planowanym remontem wiaduktu kolejowego linii kolejowej nr 771 położonego w ciągu drogi gminnej nr 1121946 D (ul. Śląska w Świdnicy) informujemy, że w terminie od 10 lutego do 2 marca 2020 r. zostanie zamknięty ruch kołowy pod wiaduktem na ul. Śląskiej – przekazuje Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy Świdnica.

W ramach remontu bieżącego przewidziano m.in. zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji, konserwację łożysk, wymianę mostownic i nawierzchni, wykonanie schodów skarpowych, oczyszczenie podpór, uzupełnienie spoinowania kamiennych podpór, czy też oczyszczenie skarp.

Na czas prowadzenia prac wprowadzone zostaną objazdy:

Przypomnijmy, w ramach kolejowej inwestycji rewitalizację przechodzi linia z Wrocławia Głównego do Świdnicy Przedmieście, a także krótki łącznik między stacjami Świdnica Przedmieście i Świdnica Miasto. Po zakończeniu remontu, pociągi będą mogły poruszać się na tym odcinku z prędkością 80-100 km/h.

Gruntowną przebudowę przejdą także przystanki między innymi w Sobótce, Szczepanowie, Marcinowicach, Pszennie, a także peron nr 1 na stacji Świdnica Przedmieście. W ostatnim przypadku, pod nadzorem konserwatorskim przeprowadzony zostanie remont drewnianej wiaty, natomiast na pozostałych przystankach planowane jest ustawienie nowych wiat i ławek.

W pierwszej kolejności przebudowie poddany został fragment od stacji Świdnica Miasto do Sobótki Zachodniej w celu zapewnienia dojazdu pociągów towarowych do podślężańskich kamieniołomów. W drugim etapie zmodernizowany zostanie odcinek łączący Sobótkę z Wrocławiem. Kolejarze planują zakończyć całą inwestycję do 30 grudnia 2020 roku.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułUczniowie z gminy Marcinowice pamiętali o Dniu Babci i Dziadka
Następny artykuł„Ukradzione dzieciństwo” w Muzeum Gross-Rosen