Strona główna 0_Slider Tłumy przeszły w Orszaku Trzech Króli

Tłumy przeszły w Orszaku Trzech Króli [FOTO/VIDEO]

4

Około trzech tysięcy osób wzięło udział w tegorocznym Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Świdnicy. Tak liczne uczestnictwo jest efektem połączenia sił z gminami Świdnica, Jaworzyna Śląska i Marcinowice.

Pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” orszak kilkanaście minut po 14.00 wyruszył z placu Jana Pawła II i przeszedł ulicami Długą, Wrocławską, 1 Maja, pl. św. Małgorzaty, Bolesława Chrobrego i Grodzką do Rynku.

Po raz pierwszy Orszak został przygotowany przez Świdnicę wspólnie z gminą Marcinowice, gminą Jaworzyna Śląska oraz gminą Świdnica jako Orszak Trzech Króli Ziemi Świdnickiej. Każda z gmin aktywnie włącza się w przygotowania w Orszaku. Na placu św. Jana Pawła II zaśpiewał zespół „Ale Babki” z gminy Świdnicy, na trasie natomiast scenkę teatralną zaprezentowała Szkoła Podstawowa w Strzelcach. Każdą  z sąsiadujących gmin reprezentowali królowie zdążający do Świętej Rodziny, która będzie ze Świdnicy – w tym roku będą to państwo Amrogowiczowie wraz z dzieckiem. W rolę królów wcielili się Krzysztof Słupski, Robert Kochan i Sebastian Grajaszek, a wraz z nimi szły osiołki z Ośrodka Onoterapii w Lubachowie. Orszak poprowadzili biskup świdnicki Ignacy Dec oraz biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Waldemar Pytel.

Na Rynku tradycyjnie królowie oddali pokłon, a uczestnicy przemarszu mogli skorzystać z ciepłego poczęstunku przygotowanego przez świdnickie parafie.

W powiecie świdnickim orszaki przeszły także w Strzegomiu, Świebodzicach i Jaroszowie. W całej Polsce było ich 872.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński,
nagranie Artur Ciachowski

Poprzedni artykułKadetki i młodziczki wciąż wygrywają
Następny artykułGdzie jest Guciu? [Odnaleziony]