Strona główna 0_Slider Świdniccy koszykarze zdeklasowali ekipę z Ziębic!

Świdniccy koszykarze zdeklasowali ekipę z Ziębic! [FOTO]

0

Bardzo efektowne zwycięstwo zanotowali trzecioligowi koszykarze IgnerHome Polonii Świdnica. W meczu ligowych sąsiadów podopieczni Jarosława Moczulskiego pewnie pokonali na swoim parkiecie drużynę ZZKK Orzeł Ziębice.

Sprawa zwycięstwa rozstrzygnięta została już w zasadzie po pierwszej kwarcie. Biało-zieloni od samego początku narzucili wysokie tempo i błyskawicznie zwiększali dystans. Po 10 minutach na tablicy wyników było już 32:14. W drugiej ćwiartce gospodarze do swojej przewagi dorzucili jeszcze 17 „oczek” i do przerwy było już 61:26! Po zmianie stron świdniczanie zwolnili nieco tempo, gra się wyrównała, ale w żadnym momencie wygrana nie była zagrożona. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną koszykarzy IgnerHome Polonia Świdnica w stosunku 97:64. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej ekipy był Damian Sieńko, zdobywca 33 punktów. Dzielnie wspierał go Andrzej Słobodzian (21), czterokrotnie trafiając za 3 punkty.

To czwarte zwycięstwo naszych koszykarzy w tym sezonie, które wciąż daje nam siódmą pozycję w ligowej tabeli. Dystans do wyprzedzających nas zespołów nieco się jednak zmniejszył. W niedzielę byliśmy świadkami zwycięstwa biało-zielonej ekipy, ale nie tylko zawodnicy spisali się na medal. W przerwie odbył się tradycyjnie konkurs dla kibiców. Jeden z nich popisał się fantastycznym rzutem z połowy boiska, wywalczając piekarnik ufundowany przez organizatora meczu.

IgnerHome Polonia Świdnica – ZZKK Orzeł Ziębice 97:64 (32:14, 29:12, 16:16, 20:22)

Polonia: Sieńko 33, Słobodzian 21, Kostek 16, Ozga 10, Kaczmarczyk 6, Soboń 5, Hałdaś 2, Biernat 2, Stec 2, Cisek, Połeć, Poradzisz.

Orzeł: Zyber 14, Cios 10, Nowak 9, Szal 7, Buganiuk 6, Marchwiński 6, Majcher 4, Olejnik 3, Kielar 3, Hyla 2.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/