Strona główna 0_Slider Rusza kolejny etap przebudowy ulicy Kraszowickiej. Będą objazdy

Rusza kolejny etap przebudowy ulicy Kraszowickiej. Będą objazdy

0

W poniedziałek, 13 stycznia rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Kraszowickiej – od skrzyżowania z ulicą Przyjaźni do ulicy Torowej. Wyznaczone zostały trasy objazdowe ulicą Kraszowicką i Bystrzycką.

W obszar zamkniętego odcinka drogi dostęp będą mieli mieszkańcy i klienci podmiotów gospodarczych mających tam swoje siedziby. Wyłączenie z ruchu kolejnych fragmentów drogi zależne będzie od postępu robót budowlanych. W pierwszej kolejności rozpoczną się prace związane z budową kanalizacji deszczowej, następnie sieci energetycznych i oświetlenia drogowego. Na koniec wykonywane będą prace drogowe. Na przełomie lutego i marca planowane jest całkowite zamknięcie przejazdu kolejowego przy ul. Torowej, który również zostanie przebudowany.

W ramach drogowej inwestycji wymieniona zostanie konstrukcja jezdni i chodników, wybudowane będą ciągi pieszo rowerowe. Wykonana zostanie nowa kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie drogowe. Równocześnie będzie prowadzonych szereg prac przy sieciach infrastruktury technicznej. Firma Tauron zlikwiduje napowietrzną sieć energetyczną, a Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wymieni swoje sieci.

Zadanie podzielone zostało na dwa etapy. Pierwszy odcinek wykonany zostanie w roku 2020, a kolejny (od ul. Działkowej do ul. Bystrzyckiej) przewidziany jest do realizacji w 2021 roku. Wykonawcą robót drogowych jest wyłoniona w drodze przetargu firma HYPMAR. Wartość prac w pierwszym etapie to około 4 miliony złotych. Całość zadania to kwota prawie 6,5 miliona złotych. Inwestycja dofinansowana została z Funduszu Dróg Samorządowych. Miastu przyznano dotację w wysokości 50 % kosztów inwestycji.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułRekord pobity! Świdnica i Marcinowice dla WOŚP zebrały prawie 227 tysięcy złotych
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]