Strona główna 0_Slider Napastnicy użyli paralizatora. Wciąż są na wolności, jest apel o pomoc

Napastnicy użyli paralizatora. Wciąż są na wolności, jest apel o pomoc

0

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła dzisiaj śledztwo w sprawie rozboju, do którego doszło 24 stycznia przy ul. Świerkowej w Świebodzicach. Napastnicy pobili swoją ofiarę i ukradli dużą sumę pieniędzy.

Jak już informowaliśmy, do napaści i kradzieży doszło około godz. 17.00 przed domem ofiary. Mężczyzna wracał z pracy i miał przy sobie sporą gotówkę, jednak prokuratura nie podaje dokładnej kwoty. Został zaatakowany przez trzech zamaskowanych mężczyzn, którzy zabrali mu saszetkę z pieniędzmi i dokumentami. Dzisiaj prokurator Marek Rusin informuje, że sprawcy obezwładnili swoją ofiarę paralizatorem. – W związku z tym, że doszło do użycia niebezpiecznego narzędzia, śledztwo prowadzone będzie w kierunku rozboju kwalifikowanego, a to już zbrodnia. Czyn zagrożony jest od 3 do 15 lat więzienia – dodaje szef świdnickiej prokuratury.

Napadnięty trafił do szpitala, ale nie doznał poważnych obrażeń. Sprawców nie udało się zatrzymać.

Na facebookowym profilu Miasta Świebodzice pojawił się apel w sprawie napadu, który miał przekazać Komisariat Policji: Prosimy osoby, które poruszały się w rejonie Pełcznicy, w godz. 16:30-17:30 z włączonymi rejestratorami samochodowymi o przekazanie nagrań do Komisariatu Policji w Świebodzicach. Dziękujemy w imieniu Policji za wszelką pomoc.

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułRuszył II etap prac na „modliszówce”. MPK przypomina o zmianach w kursowaniu autobusów
Następny artykułWypadek na Szarych Szeregów. Jedna osoba trafiła do szpitala [FOTO]