W II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Świdnicy przed zbliżającymi się urodzinami noblistki, m.in. Honorowej Obywatelki Wrocławia, odbył się w czytelni „Szkolny maraton ze słowem Olgi Tokarczuk”, na który składała się m.in. prezentacja życia i twórczości laureatki literackiej nagrody Nobla za rok 2018, wystawa jej książek, artykułów, wywiadów, recenzji oraz projekcja filmów.
Zaprezentowane zostały również fragmenty wywiadów z Olgą Tokarczuk z Wrocławia i Krakowa oraz fragmenty mowy noblowskiej. Nad całością tego niecodziennego wydarzenia, z wielką wyobraźnią i wrażliwością, zapanowała Martyna Czerniec z klasy 1b po gimnazjum pod opieką Marii Szymańskiej. Plakat noblistki został wykonany przez Anastazję Lato, również z klasy pierwszej b. W II LO, po grudniowej uroczystości, eksponuje się mowę noblowską, natomiast w bibliotece szkolnej można oglądać wystawę książek Noblistki.
/II LO w Świdnicy/








![Wypadek pod Strzegomiem. Nie żyje kierowca [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/IMG-20260107-WA0001-100x75.jpg)

![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
