Strona główna Wydarzenia Kije narciarskie dla początkujących – jakie najlepsze?

Kije narciarskie dla początkujących – jakie najlepsze?

0

Jednym z elementów wyposażenia każdej osoby wybierającej się na jazdę na dwóch deskach po stoku są kije narciarskie. To one zapewniają nam odpowiednie wsparcie, pozwalają utrzymać lub uzyskać równowagę oraz dają przyczepność w miejscach oblodzonych. Ten element sprzętu narciarskiego nie powinien być lekceważony, gdyż przydaje się on już od pierwszych jazd, pozwala trenować właściwą postawę i technikę. Podpowiadamy, jak wybrać kije narciarskie dla osób początkujących.

Właściwy rozmiar kijków
Osoby rozpoczynające swoją przygodę z narciarstwem w pierwszej kolejności powinny zająć się dobraniem właściwego rozmiaru kijków. Inne ich cechy są całkowicie poboczne i dopiero po znalezieniu właściwego rozmiaru możemy się nad nimi zastanawiać.

Kije narciarskie najlepiej jest dobierać do siebie w profesjonalnym sklepie ze sprzętem narciarskim, jak SnowShop.pl. Dzięki temu nie tylko będziemy korzystać z oferty wyłącznie znanych i cenionych producentów, ale także nad całym procesem zakupu będzie czuwał doświadczony sprzedawca, który odpowie na każde nasze pytanie i pomoże dobrać model w pełni dopasowany do naszych potrzeb. Aby zmierzyć kijki powinniśmy obrócić je tak, by rączka znajdowała się na podłodze, a koszyk przy naszej dłoni. Łapiemy kijek dokładnie pod nim, gdyż część znajdująca się w tej chwili nad nim zostaje zatopiona w śniegu podczas jazdy. Rozmiar kijków jest odpowiedni wtedy, gdy przedramię tworzy kąt prosty z ramieniem, które trzymane jest równolegle do ciała.

Dokonując zakupu przez internet można długość kijków obliczyć mnożąc swój wzrost przez 0,7 i zaokrąglając otrzymaną wartość do pełnych 5 cm. Czyli na przykład, dla wzrostu 176 cm kijki będą miały długość: 176 x 0,7 = 123,2 cm, więc po zaokrągleniu 125 cm.

Osobom początkującym polecamy jednak wybranie się do profesjonalnego sklepu narciarskiego. Porady z for internetowych mogą sprowadzić nas na błędne szlaki i sprawić, że ostatecznie kupimy model, który przysporzy nam więcej szkody, jak korzyści. W sklepach ze sprzętem narciarskim pracują osoby doświadczone, znające zarówno ten sport, jak i wiele ostatnich kolekcji na wylot. Dzięki temu możemy mieć pewność, że każdy element naszego wyposażenia zimowego będzie w pełni dopasowany do naszych potrzeb i umiejętności.

Materiał kijków narciarskich
Obecnie na rynku możemy spotkać trzy materiały królujące w wykonaniu kijków narciarskich. Kompozyt wykorzystywany jest głównie w modelach przeznaczonych dla najmłodszych narciarzy, gdyż zapewnia on, że kijki są bardzo lekkie i tanie. W kijkach dla dorosłych spotykamy się głównie z aluminium i włóknem węglowym, z czego ten drugi dotyczy modeli z nieco wyższej półki. Osoby początkujące spokojnie mogą wybrać model wykonany z aluminium, który będzie odpowiednio lekki, wytrzymały i elastyczny. Włókno węglowe możemy pozostawić zawodowcom oraz zaawansowanym miłośnikom prędkości, jazda rekreacyjna nie wymaga aż tak zaawansowanego sprzętu.

Inne dodatki
Wybierając kije narciarskie powinniśmy zwrócić uwagę na zastosowany w nich chwyt. Ten jest dopasowany do anatomii danej grupy, więc będzie inny dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Rączki powinny wygodnie i pewnie leżeć w dłoniach przyodzianych w rękawice. Ważne jest również, by przy chwytach znajdowały się paski, które pozwolą nam zwiesić kijki na nadgarstkach, a także bezpiecznie wypną się w razie niebezpiecznego upadku. Wybierając klasyczny model zjazdowy nie musimy przejmować się rzeczami, takimi jak talerzyki, gdyż te w większości modeli są standardowe i dopasowane właśnie do pokonywania utwardzonych, przygotowanych tras.

Kije narciarskie to stosunkowo mały i tani dodatek do wyposażenia narciarskiego, jednak niezwykle ważny. Nie należy więc zapominać o jego obecności na żadnym wyjeździe. Dobór właściwych kijków nie jest trudny, jednak zawsze warto go dokonywać posiłkując się doświadczeniem profesjonalnego doradcy w sklepie narciarskim.

Nie jesteś jeszcze przygotowany na sezon narciarski 2019/2020? Kup sprzęt i odzież w sklepie online -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPożegnali wieloletniego proboszcza. Biskup Dec o jego zasługach i krzywdzących plotkach [FOTO]
Następny artykułUczniowie „Hotelarki” oddali krew [FOTO]