Strona główna Sport Piłka ręczna Juniorzy ŚKPR-u zakończyli już sezon. Liczyli na wyższe miejsce

Juniorzy ŚKPR-u zakończyli już sezon. Liczyli na wyższe miejsce

0

Zespół  trenera Patryka Dębowczyka zakończył rozgrywki w Dolnośląskiej Lidze Juniorów. Piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica finiszowali ostatecznie na szóstym miejscu. Ligę wygrało Zagłębie Lubin, przed Chrobrym Głogów i MKS-em MOS-em II Wrocław.

Ostatnie dwie kolejki sezonu 2019/2020 odbyły się w drugim tygodniu stycznia. ŚKPR najpierw po zaciętym boju minimalnie przegrał 30:31 we Wrocławiu z MKS-em MOS-em II, a następnie wysoko pokonał GOKiS Kąty Wrocławskie 43:27. Szare Wilki zakończyły sezon z bilansem 6 zwycięstw, 1 remisu (przegrana po karnych) i 9 porażek. Najlepszymi strzelcami świdnickiego zespołu byli: Dawid Pęczar (82 gole), Kamil Stadnik (80) i Dawid Jankowski (76).

Sezon w wykonaniu swojej drużyny ocenia trener Patryk Dębowczyk: – Myślę, że większość zawodników w głowie miała chęć zajęcia zdecydowanie wyższego miejsca niż szóste. ale obiektywnie patrząc przez okres przygotowawczy oraz momenty treningu od września do grudnia ciężko jest zbudować coś na gierkach trzy na trzy, cztery na cztery, a i nawet pięć na pięć. To nie odzwierciedla tak naprawdę w stu procentach sytuacji boiskowych. Na pewno tu można pokładać pewne zastrzeżenia i szukać przyczyn dlaczego zajęliśmy dopiero 6. miejsce, tym bardziej że w miarę trwania ligi okazywało się że tak naprawdę każdy może urwać każdemu punkty. Dziękuję zespołowi za walkę i charakter do ostatniego meczu. Serce które zawodnicy zostawili na boisku treningowym, jak i meczowym na pewno zaprocentuje w przyszłości. Słowa otuchy i wsparcia dla Damiana Bobera, którego czeka długa przerwa w grze -Damian wracaj do zdrowia, jesteśmy wszyscy z Tobą. Teraz czas na uporządkowanie osiągnięć naukowych i rozpoczynamy przygotowania do kolejnego etapu, a więc wprowadzeniu do seniorskiej piłki ręcznej i kilku sparingów z drużynami z III ligi. Jeszcze raz wielkie dzięki dla chłopaków za te trzy lata wspólnej pracy. Dziękuję również rodzicom i kierownictwu czyli Państwu Bal!

MKS MOS II Wrocław – ŚKPR Świdnica 31:30 (15:13)

ŚKPR: Zerka – Bal 9, Wołodkiewicz 6, Pęczar 4, Kryśpiak 4, Mleko 2, Jankowski 2, Kamiński 1, K. Stadnik 1, Piesiak 1, Kalousek

ŚKPR Świdnica – GOKiS Kąty Wrocławskie 43:27 (27:15)

ŚKPR: Zerka – K. Stadnik 11, Pęczar 7, Bal 7, Jankowski 4, Wołodkiewicz 3, Kamiński 3, Kalousek 3, Kryśpiak 2, Piesiak 1

/ŚKPR/

Poprzedni artykułO jedność chrześcijan. Tydzień modlitw od 18 stycznia
Następny artykułZderzyły się i wypadły z drogi. Jeden z kierowców pijany [FOTO]