Strona główna 112 Jechał rowerem mając 2,5 promila

Jechał rowerem mając 2,5 promila

1

Policjanci z Żarowa zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nie było to jedyne co rowerzysta miał na sumieniu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez organy ścigania.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żarowie patrolując rejon miasta zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. Jego sposób jazdy sugerował, że jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało rowerem jechał 42-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Policjanci wyraźnie czuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W trakcie wykonywania dalszych czynności z udziałem 42-latka funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy. Ma bowiem do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy. W tej sytuacji zatrzymali 42-latka w policyjnym areszcie, skąd przewieziony został do zakładu karnego, ale wcześniej za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPędzlem i smyczkiem, czyli akwarelowe i skrzypcowe improwizacje
Następny artykułPonad miliard złotych nakładów, 300 nowych miejsc pracy. WSSE podsumowuje rok