Strona główna 112 Jechał pod wpływem narkotyków

Jechał pod wpływem narkotyków

0

Świdniccy policjanci zatrzymali kierującego, u którego wstępnie badanie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych. 30-latkowi grozi do 2 lat więzienia.

21 stycznia policjanci patrolujący rejon miasta Świdnica tuż przed godziną 19.00 zauważyli samochód osobowy marki Renault. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Po zatrzymaniu auta okazało się, że kierujący 30-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jest trzeźwy

Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – dodaje Ząbek.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSportowcy zapraszają dzieci z niepełnosprawnościami do wspólnych treningów!
Następny artykułBurzliwa dyskusja w sprawie finansów świdnickiego pogotowia. Radni wystosowali apel do premiera, ministrów i posłów