Strona główna Wydarzenia Jak wybrać krzesło biurowe do wielogodzinnej pracy?

Jak wybrać krzesło biurowe do wielogodzinnej pracy?

0

Zakup krzeseł lub foteli biurowych to prawdziwe wyzwanie dla osób, które nie mają w tej kwestii doświadczenia. Podczas wizyty w salonie meblowym należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Co więcej zanim udamy się na zakupy, powinniśmy się odpowiednio do nich przygotować. Firma z Katowic doradza nam o czym pamiętać i czego unikać, jeżeli zależy nam na zakupie komfortowych mebli biurowych.

Ile będziemy pracować?
W opisach niektórych krzeseł lub foteli biurowej znajdziemy informację do jakiej pracy zostały one stworzone. Niektóre będą odpowiednie do pracy czterogodzinnej, inne sprawdzą się nawet wtedy, kiedy zamierzamy pracować ponad osiem godzin. W sytuacji kiedy szukamy krzeseł biurowych, dobrze jest założyć, że będziemy korzystać z nich nawet kilkanaście godzin. Nawet jeżeli obecnie tak się nie dzieje, nigdy nie możemy mieć pewności, że (nam lub naszym pracownikom) nie przyjdzie kiedyś zostać po godzinach. W takiej sytuacji wygoda i solidna budowa mebla ma priorytetowe znaczenie.

Dobre krzesła biurowe kluczem do zadowolenia pracownika – firma z Katowic poleca
Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnych krzeseł, zadajmy sobie pytanie kto ma z nich korzystać. W przypadku, kiedy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą i wiemy, że krzesło będzie przeznaczone do naszego wyłącznego użytku – nasze zadanie jest ułatwione. Idziemy wówczas do salonu, testujemy wiele krzeseł i wybieramy to, w którym jest nam najwygodniej.

Problemy zaczynają się, kiedy fotele są przeznaczone dla większej ilości osób. Nawet jeżeli je przetestujemy i uznamy, że są one wygodne i efektowne, nie oznacza, że przypadną do gustu naszym pracownikom. W przypadku, gdy jesteśmy osobami szczupłymi i niskimi, większość foteli biurowych powinna być dla nas odpowiednia. Wyobraźmy sobie jednak, że muszą z nich korzystać pracownicy znacznie wyżsi i tężsi od nas.

Krzesła biurowe przeznaczone do zbiorowego użytku muszą być możliwie jak najbardziej uniwersalne. Obowiązkowa jest w ich przypadku regulacja wysokości, kąta nachylenia, czy siedziska. Zdecydowanie warto jest zainteresować się modelami, które posiadają funkcję swobodnego kołysania się. Jest ona bardzo przydatna, kiedy korzystamy z fotela dłużej niż osiem godzin w ciągu dnia. Ważne jest, żeby oparcie krzesła biurowego sięgało nam przynajmniej do łopatek – w przeciwnym razie po pracy możemy cierpieć z powodu bólów kręgosłupa. Fotele, które dostosowują się do ciała użytkownika powinny być wyposażone w funkcję anti-shock (chroni ona przed uderzeniem oparcia fotela w plecy w momencie, kiedy zwalnia się blokada).

Jak powinien wyglądać obrotowy fotel biurowy?
Wygląd krzesła lub fotela biurowego jest uzależniony od wielu czynników. Jednym z nich jest powierzchnia naszego biura. W przypadku, kiedy jest ono małe – wstawienie do niego masywnych foteli nie będzie najlepszym pomysłem. Na niewielkich powierzchniach lepiej sprawdzają się obrotowe krzesła i fotele biurowe

Kiedy kupujemy fotele do dużego biura, mamy zdecydowanie większe możliwości. W takiej sytuacji wybór jest uzależniony od naszych upodobań, a także wystroju biura. Fotel może być duży i masywny – jego rozmiary są w tym przypadku atutem.

Wybierając krzesło biurowe musimy pamiętać, że powinno być ono trwałe. Zazwyczaj nie jest ono tanie, dlatego nie możemy pozwolić sobie na jego szybką wymianę. Z tego względu nie warto decydować się na zakup foteli najtańszych. Bardzo często wykonane są one ze słabej jakości materiałów. Ślady użytkowania takich mebli są widoczne dość szybko. Nawet jeżeli pierwotne wyglądały one okazale, po kilku miesiącach (a niekiedy nawet wcześniej) przestają być atrakcyjne.

Cena, atesty, gwarancja
Ceny dobrej jakości foteli biurowych zaczynają się od kilkuset złotych (często są one znacznie droższe). Pamiętajmy jednak, że cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem zakupu. Jeżeli chcemy mieć pewność, że wybieramy produkt dobrej jakości, upewnijmy się, że posiada on atesty, czy certyfikaty (na przykład certyfikat Unii Europejskiej), a także długi okres gwarancyjny,

———–
Nie masz pomysłu na siebie, chcesz zmienić zawód? Zacznij od ogłoszeń o prace w Świdnicy. Ponad 265 ofert na kierowce tutaj.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWładze Świdnicy hojnie płacą za laurki
Następny artykułPomoc drogowa – kiedy warto skorzystać?