Strona główna 0_Slider Galeria Świdnicka gra dla WOŚP. Już w sobotę licytacje i inne atrakcje!

Galeria Świdnicka gra dla WOŚP. Już w sobotę licytacje i inne atrakcje!

0

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia. Po raz kolejny do akcji włączyła się także Galeria Świdnicka, w której dzień wcześniej zaplanowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, a także licytacje. Orkiestrowych fantów cały czas przybywa, a wśród nich książki, obrazy, biżuteria, vouchery na różne usługi i wiele innych ciekawych gadżetów.

Orkiestrowe wydarzenia w Galeria Świdnickiej zaplanowano już w sobotę, 11 stycznia w godzinach od 11.00 do 18.00. Tegoroczne granie dla WOŚP w centrum handlowym rozpocznie rodzinne wydarzenie pełne fantastycznych atrakcji naukowych. W jego programie m.in. wirtualna lekcja przyrody, projektowanie i druk 3D – zaprojektuj i wydrukuj własny klocek, programowanie z Ozobotami, lekcja plastyki przy użyciu robotów malujących, ROBOLABIRYNT, czyli roboty mobilne sterowane tabletami oraz robotyka i programowanie z Lego. Nie zabraknie także strefy twórczego budowania z klocków, warsztatów plastycznych, malowania twarzy, balonów i pysznej waty cukrowej.

Licytacje startują natomiast o godz. 13.00. Będzie można powalczyć o fanty, zebrane przez świdnicki sztab WOŚP, działający przy Świdnickim Ośrodku Kultury oraz Galerię Świdnicką, i wspomóc odbywającą się już po raz 28. zbiórkę Orkiestry, która dedykowana będzie dziecięcej medycynie zabiegowej. Licytacje potrwają do wyczerpania fantów.

A jakie przedmioty będzie można wylicytować? Lista jest bardzo długa, a wśród nich wiele oryginalnych przedmiotów jak chociażby koszulka Kuby Błaszczykowskiego oraz biografia Kuby z jego autografem przekazane przez Wiesława Żurka, od świdnickiej pisarki Heleny Semenetz ostatnią jej powieść „Klucz życia” również z autografem, koszulka z grafiką autorstwa świdnickiego artysty plastyka Roberta Kukli i autografem Jana Kantego Pawluśkiewicza, który jest tematem grafiki, a także obraz Roberta Kukli, pióro Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka czy pióro prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej. Na aukcjach będzie można też zdobyć mnóstwo bonów i voucherów m.in. kurs na prawo jazdy kat. B o wartości 1600 zł, zaproszenia od senator Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej oraz poseł Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej na zwiedzanie Sejmu i Senatu, zakończony wspólnym obiadem rodzinny przejazd ścieżkami rowerowymi po Świdnicy w towarzystwie prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej, przelot balonem z Krzysztofem Zapartem czy też kolacja na szczycie wieży ratuszowej w Świdnicy. Nie zabraknie też gadżetów przekazanych przez naszą redakcję – porcelanowej filiżanki ze spodkiem, koszulki oraz torby – wszystkie z logotypem portalu Swidnica24.pl. Z aktualną i wciąż powiększającą się listą fantów można się zapoznać na stronie wydarzenia – 28. finał WOŚP w Galerii Świdnickiej.

Więcej o wydarzeniach, licytacjach i atrakcjach organizowanych w Świdnicy i w okolicach znajdziesz TUTAJ.

/oprac. AN/

Poprzedni artykuł„Szóstka” już zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [FOTO]
Następny artykułAKS zdradza swój plan sparingów. Kibiców czeka 8 gier kontrolnych