Strona główna Bez kategorii Dlaczego kwasy Omega-3 i Omega-6 są tak ważne dla dzieci?

Dlaczego kwasy Omega-3 i Omega-6 są tak ważne dla dzieci?

0

Ludzki organizm jest niezwykle skomplikowanym mechanizmem. Przebiega w nim wiele procesów, regulowanych przez różne substancje. Część z nich jesteśmy w stanie wyprodukować sami podczas procesów metabolicznych, inne musimy dostarczyć z pożywieniem. Zbilansowana dieta jest kluczowa do prawidłowego funkcjonowania. Większość kwasów tłuszczowych syntetyzowanych jest przez nas, poza dwoma -kwasy z grup Omega-3 i Omega-6. Są niezbędne do zachowania prawidłowej gospodarki i działania układów w naszym ciele. Dlatego tak ważne, żeby dostarczać je w odpowiednich proporcjach już od najmłodszych lat.

Na co wpływają kwasy Omega-3 i Omega-6?
Uzupełnianie powyższych substancji jest kluczowe do prawidłowo działającego organizmu. Natural Pharmaceuticals przypomina, że mają one kluczowy wpływ na układ naczyniowo-krwionośny, ale nie tylko. Biorą czynny udział w rozwoju układu nerwowego, a także zmysłu wzroku. W ostatnim czasie ich rolę dostrzega się również w układzie odpornościowym, gdzie wykazują działanie immunomodulujące. Regulują one gospodarkę lipidową, poprzez kontrolowanie stężenia cholesterolu w osoczu, a także obniżanie stężenia trójglicerydów we krwi. Wszystkie te procesy są ważne dla każdego człowieka, jednak dla dzieci szczególnie. To właśnie w najmłodszych latach doskonalone są wszystkie układy, a także następuje najintensywniejszy rozwój mózgu. Okres dzieciństwa ma wpływ na dalsze lata życia.

Jak możemy dostarczyć je do codziennej diety?
Kwasy te należą do NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych), których nie jesteśmy w stanie sami wyprodukować. Kluczowe jest dostarczanie ich z zewnątrz wraz z pożywieniem. Kwasy z grupy Omega-6 znajdują się w olejach roślinnych. Znajdziemy w nich również te z grupy Omega-3 -szczególnie w oleju lnianym, arachidowym i rzepakowym. Jednak podstawowym źródłem występowania tej drugiej grupy są tłuste ryby morskie, skorupiaki i algi, a także migdały i orzechy. Jednak nie jest łatwo zawsze uwzględniać powyższe produkty w codziennej diecie. Dzieci dotyczy to szczególnie, mało które jada ryby 2-3 razy w tygodniu. Dlatego ważne jest codzienne uzupełnianie ich niedoborów suplementami diety. Dzieci są często niejadkami, a przyjmowania leków czy suplementów nie lubi żadne z nich. Rozwiązanie na to znalazła firma Natural Pharmaceuticals, która oferuje specjalne wydanie kwasów w formie kapsułek-rybek do żucia o owocowym, słodkim smaku. Dbanie o zdrowie może być pyszną przyjemnością.

W trosce o dzieci warto wybrać najlepszą jakość
Jeśli zdecydujemy się na rozpoczęcie suplementacji naszych dzieci kluczową kwestią jest jakość wybranych przez nas produktów. Suplementy diety nie są lekami, dlatego ich kontrola nie jest odgórnie dla wszystkich taka sama. Warto więc postawić na firmę, która specjalizuje się w tym, wykazując badania i certyfikaty potwierdzające skuteczność. Firmą która cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków jest Natural Pharmaceuticals. Która w swojej ofercie posiada kapsułki produkowane ze wszystkimi normami produkcji, które są w pełni bezpieczne. Produkowane są w Norwegii, która obfituje w wysokogatunkowe składniki. Są oficjalne zarejestrowane w Polsce, a do tego posiadają międzynarodowe certyfikaty jakości. Bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze, dlatego wybierajmy produkty stworzone ze sprawdzonych, dobrych składników.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJechał pod wpływem amfetaminy
Następny artykułDobre notatki z lekcji kluczem do sukcesu ucznia!