Strona główna Sport Piłka nożna Czas na pierwszy mecz kontrolny piłkarzy Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica

Czas na pierwszy mecz kontrolny piłkarzy Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica

0

Już w najbliższą sobotę, 18 stycznia rozegrany zostanie pierwszy test-mecz drużyny Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica szykującej się do rundy wiosennej na boiskach IV ligi dolnośląskiej. Lider tych rozgrywek zmierzy się na własnym terenie z dobrze znanym sobie przedstawicielem III ligi – Foto-Higieną Gać. 

Foto-Higiena prowadzona jest obecnie przez dobrze znanego w Świdnicy trenera Jacka Fojnę. Jako zawodnik przez wiele lat związany był z naszym miastem, Wałbrzychem, ale reprezentował barwy również innych klubów – między innymi Odry Opole, GKP Gorzów Wielkopolski, Górnika Łęczna, czy Arki Gdynia. Foto-Higiena sezon 2019/2020 rozpoczęła znakomicie, plasując się nawet na pozycji lidera III ligi. Długo utrzymywała się w czołówce, ale końcówka rundy była nieco gorsza. Drużyna z Dolnego Śląska co prawda nie przegrywała za często, ale spora liczba remisów zepchnęła ich finalnie na 12. pozycję w stawce 18 zespołów. Tabela jest jednak niesłychanie spłaszczona, strata do piątego MKS-u Kluczbork wynosi tylko 3 punkty, a do wicelidera z Chorzowa gacianie tracą 6 „oczek”.

Ekipa Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica walczy z kolei o awans do tej makroregionalnej III ligi obejmującej cztery województwa: dolnośląskie, lubuskiej, opolskie i śląskie. Takiej seniorskiej ligi piłkarskiej w Świdnicy nie było od kilkudziesięciu lat. Biało-zieloni są obecnie liderami rozgrywek grupy wschodniej IV ligi, celując w awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zarówno dla Foto-Higieny Gać, jak i dla świdniczan będzie to pierwsza gra kontrolna w zimowym okresie przygotowawczym. Start spotkania na sztucznym boisku świdnickiego OSiR-u w sobotę, 18 stycznia o godz. 12.00.

/MDvR/

Poprzedni artykułOczyścili ruinę wieżyczki w Parku Młodzieżowym [FOTO]
Następny artykuł206 narodzin, 334 zgonów, 111 ślubów. 2019 rok w gminie Strzegom