Strona główna 0_Slider 600 maturzystów odtańczyło poloneza

600 maturzystów odtańczyło poloneza [FOTO/VIDEO]

1

Tegoroczni maturzyści rozpoczęli wielkie odliczanie do egzaminu dojrzałości. Już po raz szesnasty na świdnickim Rynku uczniowie ostatnich klas szkół średnich z powiatu świdnickiego odtańczyli poloneza. – Kto dzisiaj zatańczył zdanie matury ma zagwarantowane – zapewniał prowadzący taneczne wydarzenie Wojciech Skiślewicz.

Największą studniówkę w powiecie od szesnastu lat organizuje Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy, wspierany przez Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”. W tym roku pierwsze pary poprowadzili starosta Piotr Fedorowicz, wicestarosta Zygmunt Worsa, wiceprezydenci Świdnicy – Szymon Chojnowski i Jerzy Żądło.

W tegorocznym polonezie zatańczyło około 600 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Zespołu Szkół w Strzegomiu, Zespołu Szkół Mechanicznych, III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy oraz Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy. W tym gronie szczególnie wyróżniali się maturzyści ze Strzegomiu, którzy zatańczyli w eleganckich ubiorach i z przypiętymi kotylionami.  Jak przypomniał Wojciech Skiślewicz, w największym do tej pory polonezie na świdnickim Rynku wzięło udział 1300 maturzystów.

Podobnie jak w Świdnicy, w samo południe do tańca stanęli przyszli maturzyści z zaprzyjaźnionych powiatów łowickiego, kartuskiego i tatrzańskiego.

Egzaminy maturalne w 2020 roku potrwają od 4 do 22 maja.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułCo zrobić z choinką po świętach?
Następny artykułJest nowy zastępca ds. lecznictwa w świdnickim szpitalu