Strona główna Bez kategorii 5 powodów, dla których warto szydełkować

5 powodów, dla których warto szydełkować

0

Jeszcze jakiś czas temu robienie na drutach czy na szydełku kojarzyło się wyłącznie z zajęciem dla starszych pań. Jednak hobby naszych babć obecnie bardzo zyskało na znaczeniu i po szydełko z włóczką sięga coraz więcej młodych dziewczyn, chwaląc się później swoimi wyczynami w social mediach. Robótki ręczne mają w sobie coś magicznego. Jest to produkt, który możemy własnoręcznie zrobić, podwyższając w ten sposób naszą samoocenę – “ja to zrobiłem, ja!”. Możemy też stworzyć daną rzecz według własnego projektu, tak jak chcemy, zyskujemy niezależność, a także i oryginalność od sklepowego asortymentu. Ale to nie wszystko, istnieje o wiele więcej zalet robótek ręcznych.

1. Redukuje stres
Wykonując robótkę ręczną wpadamy w stan relaksu, podobny jak przy uprawianiu jogi czy medytacji. W rytmiczny i powtarzalny charakter przeplatamy między sobą włókna włóczki, obniżając w ten sposób poziom stresu, a także ciśnienie krwi. Jest to niewątpliwie praca wymagająca skupienia, dzięki czemu skupiamy się na zadaniu, odciągając w ten sposób myśli od codziennych problemów. Robiąc na drutach dajemy naszemu mózgowi czas na odpoczynek.

2. Pomaga rzucić palenie, a także odciąga uwagę od bólu
W obu przypadkach szydełkowanie przynosi to samo rozwiązanie -robótka wciąga. Skupiamy się na tym co mamy do zrobienia, odstawiając na bok naszą niedyspozycję. Zarówno głód nikotynowy, jak i przewlekły ból można pokonać włóczką. Może nie rozwiąże ona naszych problemów, jednak odciągnie na chwilę naszą uwagę, dzięki czemu cieszymy się efektami naszej pracy.

3.Usprawnia pracę palców
Mówi się tak wiele o zdrowym trybie życia, siłowni i innej aktywności. Jednak czy wszyscy pamiętamy, że każda część ciała zasługuje na uwagę? Jeśli dostarczamy cały czas stymulacji naszym dłoniom, pozostają one dłużej zręczne i sprawne.Drobne manipulacje naszych stawów w dłoniach i nadgarstkach pozwalają na utrzymanie ich w dobrej kondycji. Nawet przy chorobach reumatoidalnych po przełamaniu pierwszych trudności przynosi ulgę i poczucie relaksu. Musimy przyznać, że jest to bardzo przyjemny rodzaj terapii.

4. Pozwala logicznie myśleć, a także poprawia zdolności matematyczne
20 oczek, 15 słupków, 2m włóczki… Bez dwóch zdań, jest to hobby na którym musimy być skupieni, a także logicznie przy tym myśleć. Oczywiście przynajmniej na początku, zanim nabierzemy w tym odpowiedniej wprawy. Zarówno szydełkowanie, jak i robienie na drutach jest czynności powtarzalne, występujące według konkretnego wzoru, schematu. Musimy się tego trzymać, jeśli chcemy uzyskać odpowiedni efekt. Wyobraźnia, logika, matematyka, to doskonale ćwiczy nasz umysł.

5. Buduje i wzmacnia kontakty międzyludzkie
Na każdym kroku jesteśmy otoczeni ludźmi, z jednymi nawiązujemy kontakt, z innymi niekoniecznie. Jednym z czynników do nawiązania rozmowy są wspólne tematy. Nic nie łączy tak ludzi jak wspólne hobby! Kompanów znajdziemy zarówno wśród naszych znajomych, jak i blogach, forach o tej tematyce. Dzielimy się ze sobą inspiracjami, prosimy o pomoc, a także chwalimy się swoimi robótkami. W wielu miejscach powstają lokalne grupy, zrzeszające miłośników włóczki. Jest to nie tylko kreatywne, ale także bardzo miłe spędzenie czasu. Nawiązywanie kontaktu z ludźmi jest proste, jak widać włóczką możemy tę relację wyłącznie wzmocnić.

/Artykuł sponsorowany/