Strona główna Wydarzenia Żarów Wychowankowie z Mrowin przygotowali kartki świąteczne dla seniorów

Wychowankowie z Mrowin przygotowali kartki świąteczne dla seniorów

0

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach przyłączył się do udziału w ogólnopolskiej akcji „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!”. Przygotowane przez podopiecznych ośrodka życzenia świąteczne i słowa otuchy trafią do pensjonariuszy żarowskiego Domu Seniora.

Celem kampanii, której organizatorem jest Fundacja Dbam o Mój Zasięg, jest uwagi na to, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, o ludziach starszych, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Do akcji przyłączyli się także m.in. podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mrowinach. – Twarze wychowanków w trakcie tworzenia życzeń przeważnie były uśmiechnięte, ale często zdarzały się chwile zadumy i refleksji. Mamy nadzieję, że kartki przyniosą radość i otulą ciepłem serca oraz pozwolą chociaż na chwilę oderwać się od trudnych, smutnych momentów życia. Serducha naszych wychowanków są wielkie, więc wierzymy, że możemy się nimi dzielić z potrzebującymi – wskazują wychowawcy ośrodka.

/MOW Mrowiny, opr. mn/

Poprzedni artykułMikołajki i świąteczne odliczenie w regionie. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?
Następny artykułBezkonkurencyjny Florczak, udany start „Neptunów” w Nowej Rudzie