Strona główna Sport Pływanie Bezkonkurencyjny Florczak, udany start „Neptunów” w Nowej Rudzie

Bezkonkurencyjny Florczak, udany start „Neptunów” w Nowej Rudzie

0

Pływacka drużyna świdnickiego Neptuna dzielnie reprezentowała nasze miasto podczas Zimowych Mistrzostw Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Nowej Rudzie.  W zawodach wzięło udział blisko 500 uczestników z Polski i Ukrainy.

Świdniccy zawodnicy wspierani przez swoich trenerów Beatę Pożarowszczyk-Kuczko i Sławomira Kuczko dumnie reprezentowali nasze miasto,  klub i swoje rodzime szkoły podstawowe. Nasz pływak Piotr Florczak został uhonorowany tytułem najlepszego zawodnika rocznika 2007 całych mistrzostw. Jego determinacja i zacięcie spowodowały, że nie miał sobie równych wśród wszystkich startujących chłopców podczas tych zmagań.

13-osobowa reprezentacja klubu stawała łącznie 17 razy na podium, 6 zawodników znalazło się w top 10 mistrzostw, a nasza sztafeta po zaciętej walce zajęła zaszczytne 4. miejsce. Klub reprezentowali: Natalia Wrona, Weronika Siejka, Natalia Lęga, Kinga Ścisłowicz, Ola Jaros, Martyna Kuśnierz, Piotr Florczak, Wiktor Kowalik, Maja Lęga, Dominika Sokołowska, Oscar Gawiński, Filip Łaszuk, Krystian Dobrzański.

/MDvR/

Poprzedni artykułWychowankowie z Mrowin przygotowali kartki świąteczne dla seniorów
Następny artykułNiebieski Mikołaj i Komisarz Lew z prezentami u najmłodszych pacjentów