Strona główna 0_Slider Wigilia wszystkich świdniczan 2019

Wigilia wszystkich świdniczan 2019 [FOTO/VIDEO]

1

Już po raz 12. mieszkańcy Świdnicy i gminy Świdnica spotkali się na zakończenie Świdnickiej Kolędy na Rynku, by podzielić się opłatkiem i wysłuchać życzeń.

Tradycyjnie grupy teatralne działające w Młodzieżowym Dom Kultury przygotowały jasełka, przypominające piękną historię narodzenia Jezusa. Jak zawsze na ten jeden dzień w świdnickiej szopce pojawiły się żywe zwierzęta.  Spotkaniu na Rynku towarzyszyły  kolędy śpiewane przez dzieci z pracowni wokalnych MDK.

Tradycyjnie harcerze podzielili się Światełkiem Pokoju. O idei światła niesionego z Betlejem przez harcerzy i skautów do Europy napisał w liście kapelan ZHP, a słowa ks.  ks. hm. Wojciecha Jurkowskiego odczytała Mariola Pamuła, komendantka świdnickiego Hufca ZHP. Lampiony zaproszonym gościom wręczyli harcerze i zuchy.

Życzenia zgromadzonym świdniczanom złożyli prezydent Beata Moskal-Słaniewska, zastępca wójta gminy Świdnica Barłomiej Struzik, poseł klubu parlamentarnego PiS Wojciech Murdzek, wicestarosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa, biskup pomocniczy Adam Bałabuch, biskup Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Waldemar Pytel oraz proboszcz parafii prawosławnej w Świdnicy Piotr Nikolski. Na zakończenie wszyscy uczestniczący w miejskiej wigilii podzielili się opłatkiem.

/asz/
Foto Dariusz Nowaczyński
Nagranie Artur Ciachowski