Strona główna 0_Slider Świdniczanin urządził w mieszkaniu plantację. Wpadł, gdy przyjechał podlać rośliny

Świdniczanin urządził w mieszkaniu plantację. Wpadł, gdy przyjechał podlać rośliny [FOTO]

3

Policjanci zatrzymali 29-latka ze Świdnicy, który w mieszkaniu na terenie Wałbrzycha urządził profesjonalną plantację marihuany. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KMP w Wałbrzychu ustalili, że w jednym z mieszkań na trenie Wałbrzycha znajduje się plantacja konopi. W dwóch pokojach wynajmowanego mieszkania znaleźli profesjonalnie przygotowaną plantację. Rosły tam 52 krzaki konopi wysokości 1,5 m – mówi Magdalena Korościk z wałbrzyskiej policji. Po przeszukaniu innych pomieszczeń mundurowi natrafili też na ponad 5 kilogramów amfetaminy.

Policjanci zabezpieczyli ponadto sprzęt i urządzenia służące do uprawy oraz pielęgnacji konopi. Do sprawy zatrzymano 29-letniego mieszkańca Świdnicy, który wpadł w ręce mundurowych, gdy przyjechał podlać rośliny – dodaje Korościk.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty m.in. posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zadecydował też o tymczasowym aresztowaniu 29-latka. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wałbrzych, opr. mn/