W ratowanym od zniszczenia zamku rodziny Hochbergów w Roztoce będzie można poczuć przedświąteczną atmosferę i pomóc w zbieraniu środków na odnowienie zabytkowej rezydencji. 8 grudnia w imponującej budowli zostanie zorganizowany jarmark świąteczny.
Będzie to wspaniała okazja do zapoznania się z tym wyjątkowym na mapie Dolnego Śląska zabytkiem, który już wkrótce zostanie otwarty dla zwiedzających. Cały dochód uzyskany podczas jarmarku zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji Zamek Roztoka – Ocalić od zapomnienia, której głównym celem jest rewitalizacja kompleksu rezydencjonalnego rodu Hochbergów – zachęcają organizatorzy.
W niedzielę, 8 grudnia o godz. 13.30 występ przedszkolaków z Roztoki (wstęp bez konieczności rezerwacji); godz. 13.15 rozpoczęcie sprzedaży na jarmarku.
/red./




![Niewybuch w gogołowskim stawie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/niewybuch-w-Gogolowie-2-100x75.jpg)




![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)