Strona główna Temat dnia Squash w Świdnicy. Odkryj jego zalety i daj się wciągnąć w grę!

Squash w Świdnicy. Odkryj jego zalety i daj się wciągnąć w grę!

0

Rozgrywki squasha dają prawdziwy zastrzyk energii, doskonale odstresowują i pozwalają w krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów. To sport dla każdego, a o jego niezaprzeczalnych zaletach można przekonać się także w Świdnicy, w Squash Club Alma Vita, który znajduje się w samym centrum miasta. Do dyspozycji są dwa wysokiej jakości korty oraz przestronna strefa klubowa.  Na miejscu można też wypożyczyć sprzęt do gry.

W Polsce z roku na rok przybywa osób, które chcą poodbijać na korcie kauczukową piłeczkę. W squasha łatwo się nauczyć grać, bo jest łatwiejszy chociażby od tenisa. Jeśli ktoś nie ma jakichś szczególnych problemów z wadami serca lub poważnych schorzeń kości czy mięśni, to nie ma przeciwwskazań, żeby grał w squasha. Redakcja magazynu Forbes uznała go za najzdrowszy sport świata.

W trakcie 60-minutowej gry w squasha znacząco poprawia się praca serca i płuc. Szybkie wymiany i nieustanne bycie w ruchu znakomicie wpływają na siłę, gibkość oraz wytrzymałość ciała, poprawiając umięśnienie pleców i brzucha. Podczas gry następuję wysoka redukcja tkanki tłuszczowej – spalanie dochodzi aż do 1000 kcal na godzinę. Regularna gra idealnie odstresowuje i odpręża psychicznie, rozwija sylwetkę i uelastycznia stawy.

 O ile w zachodniej części Europy i w USA squash ma długą tradycję, to w Polsce zalicza się do grona dyscyplin, które dopiero się rozwijają. Zawodowych graczy w kraju jest ponad tysiąc, a amatorsko sport ten uprawia szacunkowo kilkadziesiąt tysięcy osób.

O zaletach tej niezwykle dynamicznej dyscypliny sportowej można przekonać się także w Świdnicy. –Squash Club Alma Vita powstał w Świdnicy sześć lat temu i w tym czasie przez nasze korty przewinęło się ponad tysiąc graczy. Prowadzimy naukę gry na poziomie podstawowym, mamy własną ligę, organizujmy turnieje. W klubie są komfortowe szatnie i niezbędne zaplecze sanitarne. Wypożyczamy rakiety i piłeczki. Wspólnie z graczami tworzymy miejsce spotkań dla aktywnych. Zapraszamy wszystkich chętnych! – mówi właściciel obiektu Radosław Nowicki.

Squash Club Alma Vita Świdnica  znajduje się w centrum miasta, w sąsiedztwie zabytkowego rynku, przy ul. Żeromskiego 14. Naprzeciwko obiektu zlokalizowany jest też miejski parking.

Cennik i godziny otwarcia:
Poniedziałek-Piątek:
7:00-9:00     50zł
9:00-16:00   30zł/uczniowie, studenci 20zł
16:00-22:00 50zł

Sobota-Niedziela-Święta:
10:00-18:00 50zł

Honorujemy karty Multisport, Fitprofit i OK System

Szczegółowe informacje oraz rezerwacja pod nr. tel.  533889588. Więcej o świdnickim klubie squasha na stronie: http://www.almavita.com.pl/squash-club-68.html

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTeresa Mazurek i Arkadiusz Piaseczny odznaczeni Krzyżami Niepodległości
Następny artykułMikołajki coraz bliżej. Jakie atrakcje szykują się w regionie?