Strona główna 0_Slider Setką przez wieś

Setką przez wieś

4

105 km/h i 103 km/h to prędkości, z jakimi poruszali się kierujący w miejscach, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Obaj musieli na najbliższe 3 miesiące „rozstać się” ze swoimi uprawnieniami do kierowania.

19 grudnia tuż po godz 10:00, na terenie gminy Świdnica  funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego samochodem marki Mazda. 84-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 105 km/h, czyli aż o 55 km/h przekroczył dozwolony limit.
Tego samego dnia, również na terenie gminy Świdnica, ok. 18:00 mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 33-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h,  pędził swoim autem 103 km/h.
Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz 10 punktami karnymi. Ponadto stracili swoje prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.
/źródło KPP w Świdnicy/
Poprzedni artykułKolędowanie w dawnym stylu i najpiękniejsze kartki świąteczne [FOTO]
Następny artykułGrodzka znów jednokierunkowa