Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Przedszkole w Witoszowie uroczyście otwarte po remoncie

Przedszkole w Witoszowie uroczyście otwarte po remoncie [FOTO]

0

Maluchy z gminy Świdnica otrzymały swoisty świąteczny prezent pod choinkę. 19 grudnia nastąpiło oficjalne otwarcie przebudowanego budynku przedszkola w Witoszowie Dolnym.

Zaproszeni goście, a wśród nich wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, uczestniczyli w części artystycznej, przygotowanej przez przedszkolaków. – Dziękujemy władzom gminy Świdnica za stworzenie bezpiecznego i komfortowego miejsca edukacji. Tak naprawdę wszystko zaczyna się od przedszkola. Dzisiaj rano moja córka zapytała mnie. Mamo, czy będę mogła z innymi dziećmi zostać na nockę w przedszkolu, bo tam jest tak przyjemnie. To dowód na to, że naszym dzieciom ten obiekt się podoba i czują się w nim bezpieczne. Raz jeszcze dziękujemy – dziękowała w imieniu wszystkich rodziców jedna z mam dzieci uczęszczających do przedszkola w Witoszowie.

Uroczystego poświęcenia obiektu dokonał ks. proboszcz Jarosław Lipniak. Następnie zaproszono wszystkich do zwiedzania przedszkola po remoncie.

Koszt inwestycji to ponad 1,5 mln zł. Kwota w całości pochodziła z budżetu gminy Świdnica. Zakres robót obejmował gruntowną przebudowę pomieszczeń w budynku oraz wykonanie nowych instalacji: wentylacyjnej, wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, niskoprądowej, a także nowych posadzek i tynków w całym obiekcie. Odświeżona została również elewacja budynku. W wyniku przebudowy zmianie uległ układ wewnętrzny pomieszczeń, które dostosowano do obecnych potrzeb i przepisów techniczno-budowlanych. W wyniku przebudowy w obiekcie powstały 4 sale przedszkolne o łącznej powierzchni 242 m² wraz z niezbędnym zapleczem socjalno-sanitarnym i biurowym. Oprócz oszczędności na kosztach ogrzewania oraz poprawy warunków edukacyjnych i sanitarnych, przebudowa budynku przyniosła przede wszystkim utworzenie kolejnego oddziału przedszkolnego dla 25 nowych dzieci.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZagramy w Kościanie, stawka jest bardzo wysoka…
Następny artykułDotarli do półmetka rozgrywek