Strona główna 112 Problemy z nietrzeźwymi. Interwencje straży miejskiej

Problemy z nietrzeźwymi. Interwencje straży miejskiej

0

Świdniccy strażnicy podsumowali miniony weekend. Od 13 do 19 grudnia podjęli 125 interwencji.

13.12.2019r. godz. 1025dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego pod płotem przy ulicy Staszica. Osoba ta nie miała butów, była przemarznięta i zagubiona. Patrol natychmiast wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Lekarz podjął decyzje o przewiezieniu mężczyzny do szpitala gdyż był on skrajnie wyziębiony.

16.12.2019r. godz. 912dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie od pracowników ochrony Galerii Świdnickiej dotyczące dwóch mężczyzn na wózkach inwalidzkich, spożywających alkohol i załatwiających swoje potrzeby fizjologiczne bezpośrednio przy galerii. Skierowany na miejsce patrol zastał już tylko jednego z mężczyzn, który był kompletnie pijany. Został on osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań, a po wytrzeźwieniu w trybie przyspieszonym jego sprawę rozpatrzył Sąd Rejonowy w Świdnicy.

18.12.2019r. godz. 439zgłoszenie dyspozytora Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Kierowca autobusu zgłosił, iż na ławce przy przystanku na ulicy Kopernika leży kobieta. Patrol potwierdził zgłoszenie i ustalił, że osoba ta była nietrzeźwa. Kobietę przewieziono do Policyjnej Izby Zatrzymań. Po wytrzeźwieniu osoba ta złożyła wyjaśnienia co do okoliczności całego zajścia. Tym razem strażnicy zakończyli interwencję pouczeniem.

18.12.2019r. godz. 2305dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie od dyspozytora monitoringu wizyjnego dotyczące libacji alkoholowej na ulicy Łukowej. Skierowany na miejsce patrol popsuł biesiadnikom zabawę wystawiając trzy mandaty karne.

/informacje SM w Świdnicy/

Poprzedni artykułSłodycze jako upominek firmowy? Czemu nie!
Następny artykułNajpiękniejsza świdnicka szopka wybrana! [FOTO]