Strona główna 0_Slider Prawie 80 tysięcy złotych kary za ogłowione drzewa

Prawie 80 tysięcy złotych kary za ogłowione drzewa

9

Wysoką karę naliczył Urząd Miejski w Świdnicy właścicielowi terenu przy ul. Lipowej w Świdnicy za doprowadzenie do zniszczenia 7 drzew. Tuż obok w podobny sposób uszkodzone zostały kolejne drzewa.

O ogłowieniu kilku drzew na budowie domów mieszkalnych przy ul. Lipowej w Świdnicy, tuż obok Parku Centralnego, zaalarmowali czytelnicy Swidnica24.pl wczesną wiosną 2019 roku. Zawiadomienie w tej sprawie zostało skierowane do rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Na początku grudnia przekazane zostały kolejne pytania w sprawie kolejnych bardzo mocno przyciętych drzew, rosnących również przy ul. Lipowej.

W związku z wiadomością przekazaną drogą mailową przez portal internetowy Swidnica24.pl Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego wszczęło 9 kwietnia br. dwa postępowania w sprawie uszkodzenia lub zniszczenia drzew posadowionych przy ul. Lipowej. wobec podmiotów będących właścicielami działek na których one rosną – informuje Mateusz Jadach z biura prezydenta Świdnicy. – W wyniku przeprowadzonego postępowania administracyjnego (m.in. dowód z oględzin, opinia biegłego) 3 października zostały wydane dwie decyzje wymierzające łączną karę pieniężną w wysokości 79 980,00 zł za zniszczenie 7 drzew, spowodowane niewłaściwym wykonaniem prac w obrębie koron. Od decyzji nakładających karę strony złożyły odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Do dziś nie otrzymaliśmy rozstrzygnięcia SKO.

Urząd Miejski nie odpowiedział na pytanie, czy zostało wszczęte postępowanie w sprawie drzew przyciętych w ostatnich tygodniach. Czekamy na odpowiedź.

Agnieszka Szymkiewicz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPo pijaku rozbił auto. Zatrzymał się na ścianie budynku [FOTO]
Następny artykułKomedia absurdu z gwiazdami w obsadzie. Pomóżmy świdniczance dokończyć film!