Strona główna 0_Slider Pijany kierowca Forda Ka uciekał przed policją

Pijany kierowca Forda Ka uciekał przed policją

4

Policjanci w Świdnicy zatrzymali 39-letniego mężczyznę, podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Fot. KPP w Świdnicy

Policjanci patrolujący ostatniej nocy Świdnicę około godz. 5.00 rano zauważyli samochód osobowy marki Ford Ka. Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zweryfikować swoje podejrzenia, nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Ale ani sygnały świetlne, ani dźwiękowe nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz mężczyzna rozpoczął  ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za kierującym Fordem Ka oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego.

Pirat drogowy, którym okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego szybko został zatrzymany. Policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazda w stanie nietrzeźwości to nie jedyne, co 39-latek ma na sumieniu. Ma także zakaz  kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kierowcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami do 15 lat.

/KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułZacięte derby dla „dwójki”
Następny artykułBędą utrudnienia przed Urzędem Gminy Świdnica