Strona główna 0_Slider Nielegalny tytoń za 650 tysięcy złotych

Nielegalny tytoń za 650 tysięcy złotych [FOTO/VIDEO]

0

Aż dwa busy były potrzebne, żeby przewieźć nielegalny tytoń i krajankę tytoniową bez polskich znaków skarbowych akcyzy, ujawnioną i zabezpieczoną przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Świebodzicach oraz funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej we Wrocławiu Referat Realizacji w Wałbrzychu. Straty Skarbu Państwa oszacować można na kwotę blisko 650 tysięcy złotych.


Funkcjonariusze komisariatu policji w Świebodzicach wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej we Wrocławiu Referat Realizacji w Wałbrzychu  w ramach realizacji informacji operacyjnej „odwiedzili”  jedną z posesji na terenie Świebodzic, gdzie przechowywany miał być tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Tam w jednym z pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze „przy pracy” zastali 2 mężczyzn w wieku 31 oraz 36 lat.  W wyniku sprawdzenia mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych na terenie posesji ujawniono ponad 1300 kg tytoniu oraz ponad 44 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej, ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli czynną maszynę do krojenia tytoniu oraz wagę elektroniczną. Śledczy ustalili, że uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę blisko 650 tysięcy zł.

Zabezpieczony tytoń, maszyna do krojenia tytoniu, a także waga przekazane zostały funkcjonariuszom Urzędu Celno -Skarbowego,  którzy prowadzić będą teraz postępowanie w tej sprawie.

Za popełnione przestępstwo, zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego, grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat trzech, a także przepadek zabezpieczonego mienia.

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 31-latek jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności i „z miejsca pracy” przewieziony został do Aresztu Śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. 

/informacja i zdjęcia KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułPod prąd na plac Drzymały
Następny artykułSą wstępne ustalenia po śmierci 41-latka na ul. Wrocławskiej. Trwają poszukiwania sprawcy