Strona główna Sport Pływanie Na pływalni dominowali reprezentanci SP 4

Na pływalni dominowali reprezentanci SP 4 [FOTO]

0

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy stawali indywidualnie na podium w każdej kategorii wiekowej podczas zorganizowanych 5 grudnia Mikołajkowych Zawodów Pływackich klas 1-8. Wyniki zawodników “czwórki” przeniosły się też na klasyfikację drużynową, w której zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zdecydowanie zwyciężyli.

Drugie miejsca zajęli uczniowie SP 6, a trzecimi podzieliły się szkoły SP 2 (dziewczęta) i SP 1 (chłopcy). Zawody zorganizowane tradycyjnie przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach “Współzawodnictwa szkolnego 2019-2020” zgromadziły przeszło 150 młodych pływaków z 9 świdnickich podstawówek. W kategoriach wiekowych 2012-2009 (klasy 1-4) uczniowie starowali na dystansie 25 metrów, w starszych kategoriach 2008-2005 (klasy 5-8) pływano już 50 metrów stylem dowolnym. Na mecie na każdego uczestnika zawodów czekała mikołajkowa czekolada przygotowana przez organizatora, wręczana była przez “Mikołajkę” Megi z CrossBOX 74 Świdnica. Dla zwycięzców przygotowane były pamiątkowe dyplomy oraz medale. Obok klasyfikacji indywidualnej liczona była też punktacja drużynowa, w której zaliczane były po trzy najlepsze wyniki zawodników danej szkoły w każdej kategorii, osobno dla dziewcząt i chłopców. Za zajęte miejsca punktowano: I m. – 17 pkt, II m. – 15 pkt, III m. – 14 pkt, IV m. – 13 pkt itd.

Klasyfikacja drużynowa (w nawiasie suma zdobytych punktów)

Dziewczęta:
1. SP 4 – 10 pkt (282 pkt)
2. SP 6 – 8 pkt (99 pkt)
3. SP 2 – 7 pkt (76 pkt)
4. SP 105 – 6 pkt (72 pkt)
5. SP 1 – 5 pkt (46 pkt)
6. SP 8 – 4 pkt (39 pkt)
7. NSP Bliżej Dziecka – 3 pkt (34 pkt)
8. SSP Naszej Szkole – 2 pkt (29 pkt)
9. SP 315 – 1 pkt (26 pkt)

Chłopcy:
1. SP 4 – 10 pkt (285 pkt)
2. SP 6 – 8 pkt (165 pkt)
3. SP 1 – 7 pkt (123 pkt)
4. SP 8 – 6 pkt (95 pkt)
5. SP 2 – 5 pkt (68 pkt)
6. SP 105 – 4 pkt (20 pkt)
7. SP 315 – 3 pkt (11 pkt)
8. SSP Naszej Szkole – 2 pkt (5 pkt)
9. NSP Bliżej Dziecka – 1 pkt (2 pkt)

Klasyfikacja indywidualna:

Dziewczęta – rocznik 2012 (kl. 1)– 25 m
1. Aleksandra Grudzińska – 27,29 – SP 4
2. Małgorzata Bugarewicz – 35,80 – SP 4
3. Aleksandra Dyrda – 36,25 – SP 4

Dziewczęta – rocznik 2011 (kl. 2)– 25 m
1. Otylia Kraus – 21,22 – SP 1
2. Lena Kaśkiewicz – 21,78 – SP 4
3. Oleksandra Kyryliuk – 22,50 – SP 105
4. Pola Wnuk – 24,09 – SP 105
5. Alicja Walkowiak – 28,22 – SP 2
6. Julia Klima – 28,63 – SP 1
7. Natalia Wasilewicz – 28,75 – SP 4
8. Alicja Saczka – 29,25 – SP 1
9. Izabela Piekarska – 29,40 – Bliżej Dziecka
10. Bianka Kruk – 31,19 – Bliżej Dziecka
11. Lena Płoczyniak – 31,66 – SP 2
12. Nikola Lemiech – 31,74 – SP 4
13. Olga Niciarz – 32,53 – SP 2
14. Zofia Kotlarek – 32,71 – SP 8
15. Anastazja Kowalonek – 35,69 – SP 8
16. Nadia Łubik – (PK) 44,42 – SP 2

Dziewczęta – rocznik 2010 (kl. 3)– 25 m
1. Anna Kozmowska – 18,84 – SP 105
2. Maja Michaliszyn – 18,97 – Naszej Szkole
3. Lena Baranowska – 23,78 – SP 4
4. Julia Paruch – 23,90 – SP 4
5. Luiza Szilder – 24,12 – Bliżej Dziecka
6. Julia Florian – 25,40 – SP 4
7. Natalia Jesionowicz – 25,56 – SP 6
8. Hanna Bieniowska – 25,60 – SP 1
9. Roksana Kowalska – 26,03 – SP 105
10. Kalina Zięcina – 27,40 – SP 6
11. Maja Urbaniak – 27,54 – SP 6
12. Wiktoria Zagrodnik – 27,78 – Bliżej Dziecka
13. Zuzanna Borejko – (PK) 28,03 – SP 6
14. Nicole Otto – 28,59 – SP 315
15. Zofia Kotlarek – 33,75 – SP 8
16. Aleksandra Zielińska – 35,01 – Bliżej Dziecka

Dziewczęta – rocznik 2009 (kl. 4)– 25 m
1. Aurelia Świdurska – 16,78 – SP 4
2. Kornelia Borowy – 17,97 – SP 4
3. Roksana Zapolska – 18,50 – SP 4
4. Natalia Bogielczyk – 18,66 – SP 6
5. Martyna Jaros – (PK) 18,91 – SP 4
6. Julia Spisak – 19,05 – SP 2
7. Anika Kudarewska – 20,06 – SP 105
8. Laura Uhrin – 21,91 – SP 6
9. Nadia Krasoń – 23,02 – SP 105
10. Hanna Lipińska – 24,06 – SP 6
11. Natalia Morasiewicz – (PK) 24,94 – SP 6
12. Alicja Oleksy – 27,42 – SP 315
13. Oliwia Włodkowska – 27,65 – SP 2
14. Nikola Spisak – 32,25 – SP 2

Dziewczęta – rocznik 2008 (kl. 5)– 50 m
1. Weronika Siejka – 32,19 – SP 6
2. Izabela Skowrońska – 39,10 – SP 4
3. Alicja Leszko – 39,65 – Naszej Szkole
4. Julia Sadowska – 43,30 – SP 4
5. Weronika Majka – 43,65 – SP 8
6. Marcelina Wójcik – 49,53 – SP 8
7. Nadia Rogaczewska – 1.05,22 – SP 2
8. Elena Moss – 1.08,72 – SP 2
9. sandra Dzidek – 1.19,44 – SP 8

Dziewczęta – rocznik 2007 (kl. 6)– 50 m
1. Angelika Kurowska – 30,32 – SP 4
2. Aleksandra Jaros – 30,72 – SP 4
3. Natalia Lęga – 34,09 – SP 6
4. Martyna Martyka – 35,69 – SP 4
5. Magdalena Szachniewicz – 57,96 – SP 2

Dziewczęta – rocznik 2006 (kl. 7)– 50 m
1. Amelia Kozina – 41,84 – SP 4
2. Amelia Jaskułą – 47,06 – SP 4
3. Maja Pietrzyk – 48,20 – SP 6

Dziewczęta – rocznik 2005 (kl. 8)– 50 m
1. Aleksandra Wojnowska – 33,35 – SP 4
2. Zofia Wolańska – 41,10 – SP 315

Chłopcy – rocznik 2012 (kl. 1)– 25 m
1. Hubert Zapolski – 29,16 – SP 4
2. Marcel Napart – 37,67 – SP 4
3. Tomasz Antoniuk – 40,29 – SP 4
4. Joachim Gerus – (PK) 46,78 – SP 4

Chłopcy – rocznik 2011 (kl. 2)– 25 m
1. Kacper Witaszczyk – 23,81 – SP 6
2. Oskar Ożóg – 25,53 – SP 8
3. Miłosz Andruszkiewicz – 26,93 – SP 4
4. Wiktor Ogrodnik – 27,41 – SP 4
5. Filip Bugaj – 27,90 – SP 2
6. Bruno Stachyra – 28,07 – SP 1
7. Aleksander Jezierski – 28,12 – SP 8
8. Paweł Wilczyński – 30,25 – SP 8
9. Kacper Kujacz – 32,90 – SP 6
10. Błażej Wieliczko – 33,81 – SP 4
11. Jakub Skrzypacz – (PK) 33,97 – SP 8
12. Jakub Mikołajczak – (PK) 34,90 – SP 8
13. Michał Krajewski – 35,25 – SP 6

Chłopcy – rocznik 2010 (kl. 3)– 25 m
1. Maciej Ciesielka – 16,62 – SP 1
2. Stanisław Stramek – 17,47 – SP 4
3. Krystian Jasiczek – 19,40 – SP 4
4. Aleksander Banaś – 19,81 – SP 1
5. Kacper Dzień vel Rakoczy – 20,12 – SP 4
6. Aleksander Kuc – 20,59 – SP 6
7. Cyprian Dominikowski – 21,63 – SP 2
8. Michał Rozin – 22,24 – SP 2
9. Jędrzej Korona – 23,34 – SP 6
10. Mikołaj Kozar – 23,53 – SP 6
11. Michał Lach – 24,21 – SP 105
12. Jan Wojewodzic – 24,35 – SP 1
13. Jakub Bukowski – 25,44 – Naszej Szkole
14. Adam Jarosz – 25,84 – SP 8
15. Bartosz Pieńkowski – 27,00 – SP 105
16. Fabian Grasiewicz – (PK) 27,14 – SP 6
17. Szymon Makowski – 27,15 – SP 105
18. Bartłomiej Cybulski – 29,12 – Bliżej Dziecka
19. Antoni Niedźwiedzki – 29,50 – Bliżej Dziecka
20. Czcibor Bartoszewicz – 32,48 – SP 2
21. Hubert Kasprzyk – 32,50 – SP 8
22. Wiktor Święs – 32,78 – SP 8
23. Franek Łaszcz – (PK) 34,80 – SP 2
24. Barłomiej Zaremba – 52,00 – Naszej Szkole

Chłopcy – rocznik 2009 (kl. 4)– 25 m
1. Franciszek Kołakowski – 17,60 – SP 6
2. Piotr Hermik – 17,66 – SP 4
3. Krystian Monica – 17,83 – SP 6
4. Patryk Cichoń – 18,10 – SP 1
5. Aron Podolski – 18,19 – SP 4
6. Maksymilian Martyka – 18,69 – SP 4
7. Marek Zdrojewski – (PK) 19,59 – SP 4
8. Ignacy Stachyra – 22,16 – SP 1
9. Szymon Mrzygłód – 23,60 – SP 6
10. Jakub Zienkiewicz – 24,10 – SP 2
11. Sebastian Szpot – 29,60 – SP 2
12. Wojciech Stark – 30,19 – SP 315
13. Szymon Janiak – 38,81 – SP 315

Chłopcy – rocznik 2008 (kl. 5)– 50 m
1. Alex Niemczyk – 37,97 – SP 4
2. Daniel Gut – 38,00 – SP 6
3. Wiktor Lemiech – 38,50 – SP 4
4. Szymon Stramek – 38,84 – SP 4
5. Szymon Mikus – 38,99 – SP 2
6. Maksymilian Jezierski – 40,38 – SP 8
7. Bartosz Ciesielka – 42,53 – SP 1
8. Aleks Jamróz – 47,70 – SP 2

Chłopcy – rocznik 2007 (kl. 6)– 50 m
1. Piotr Florczak – 28,32 – SP 1
2. Hubert Hołdys – 34,53 – SP 8
3. Maciej Mus – 35,41 – SP 4
4. Szymon Błaszczyk – 43,45 – SP 6
5. Antonio Carotenuto – 45,56 – SP 6
6. Eryk Polus – 47,75 – SP 105

Chłopcy – rocznik 2006 (kl. 7)– 50 m
1. Bartosz Tarnowski – 31,70 – SP 6
2. Wiktor Kowalik – 32,25 – SP 1
3. Mateusz Szuman – 34,06 – SP 4
4. Adam Molenda – 36,12 – SP 4
5. Karol Brożyna – 36,16 – SP 4
6. Hubert Chachoń – 37,10 – SP 6

Chłopcy – rocznik 2005 (kl. 8)– 50 m
1. Jan Moląg – 30,75 – SP 8
2. Hubert Kos – 34,70 – SP 4
3. Jacek Jeżewski – 34,81 – SP 4
4. Karol Jakubczyk – 35,50 – SP 8
5. Miłosz Kałwak – 46,59 – SP 1

/OSiR/