Prawie 2 miliony złotych z budżetu miasta udało się w tym roku pozyskać parafiom, wspólnotom mieszkaniowym i prywatnym właścicielom, z przeznaczeniem na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub innych robót przy kościołach oraz zabytkowych kamienicach. Dawny blask odzyskało wiele obiektów.
Zgodnie z wynikami tegorocznego naboru środki z miejskiej kasy przyznano na wsparcie prac przy 19 obiektach. Dofinansowane zadania zostały wytypowane kierując się m.in. wartością historyczną, naukową lub artystyczną, złym stanem technicznym i publiczną dostępnością zabytków.
Dotacje wspomogły m.in. remont kamienic przy Komunardów 20, Kościelnej 11, Grodzkiej 5, Wrocławskiej 6, czy też Komunardów 18 – gdzie roboty wciąż trwają. Finansowe wsparcie trafiło także na prace przy willi na Muzealnej 4, prace konserwatorskie w Kościele Pokoju, czy też katedrze świdnickiej.
/mn/
fot. Dariusz Nowaczyński



![Od Szkocji przez Japonię i Papuę-Nową Gwineę po Antarktydę. Zbliża się III Świdnicki Festiwal Podróżników i Odkrywców „Kolumby” [PROGRAM]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/page-III-Swidnicki-Festiwal-Podroznikow-i-Odkrywcow-Klolumby-2026-238x178.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/mp-Boleslawa-Chrobrego-100x75.jpg)

![Kolizja na skrzyżowaniu przy Galerii Świdnickiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Rowna-kolizja-2026.02.23-3-100x75.jpg)

![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
