Strona główna 112 Pędziła 115 km/h w terenie zabudowanym

Pędziła 115 km/h w terenie zabudowanym

5

Nie pomagają ostrzeżenia, ani przykłady tragicznych wypadków, do których ostatnio doszło na drogach regionu. Świdnicka drogówka zatrzymała kolejnego kierowcę, który rażąco przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. 24-letnia kierująca została ukarana mandatem i straciła prawo jazdy na trzy miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy pełniąc służbę na terenie gminy Świdnica, zauważyli pojazd marki Peugeot 307 jadący w terenie zabudowanym z dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędzi aż 115 km/h. Mundurowi zatrzymali kierującą do kontroli drogowej. Okazała się nią 24-letnia mieszkanka powiatu dzierżoniowskiego – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Do zatrzymania doszło w niedzielę w Boleścinie.

W związku z popełnionym przez 24-latkę wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarali ją mandatem, a na jej konto trafiło aż 10 punktów karnych – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPolicjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas przedświątecznych zakupów
Następny artykułKolejne świdnickie kamienice odzyskują blask [FOTO]