Strona główna 112 Jechał pod wpływem narkotyków

Jechał pod wpływem narkotyków

0

W ręce świdnickich policjantów wpadł kierowca jadący autem po zażyciu substancji psychotropowych. Mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie metamfetaminę i marihuanę.

Policjanci patrolujący rejon miasta Świdnicy tuż przed północą zauważyli samochód osobowy marki Alfa Romeo. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu.
Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że kierujący 29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Na tym nie zakończyły się problemy 29-latka. – W czasie kontroli przy mężczyźnie ujawniono woreczek z zawartością suszu roślinnego, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana oraz woreczek z białym proszkiem, który również został poddany badaniom. Test potwierdził, że zabezpieczona substancja to metamfetamina 29-latek posiadał przy sobie kilka porcji tych narkotyków – dodaje Ząbek.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. – W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina rzecznik świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek na „trzydziestce piątce” w Mirosławicach
Następny artykułNa podium wdrapali się zawodnicy Parasola, Polonii-Stali i Karoliny [FOTO]