Strona główna 0_Slider Groził zabójstwami, pobiciami i gwałtami. Prokuratura wydała za nim list gończy

Groził zabójstwami, pobiciami i gwałtami. Prokuratura wydała za nim list gończy

5

Ponad 30 osób zgłosiło się do świdnickiej prokuratury w związku z otrzymanymi przez nich telefonicznymi, wulgarnymi groźbami. Andrzej Ch. ze Świdnicy przez dwa miesiące wydzwaniał do mieszkańców, pracowników urzędów, firm i instytucji, grożąc im pobiciem, gwałtem lub nawet zabójstwem. Mężczyzny do tej pory nie udało się zatrzymać, dlatego śledczy zdecydowali się wydać za nim list gończy.

Schemat działania tej osoby za każdym razem był taki sam: groził odbierającym telefon śmiercią, używał słów powszechnie uznanych za obelżywe – wyjaśnia Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Szacuje się, że wulgarne groźby od połowy lipca do połowy września usłyszało kilkadziesiąt osób. Podobne połączenia wykonywane były do firm, urzędów, restauracji, czy też zakładów pogrzebowych. Andrzej Ch. ograniczał się wyłącznie do pogróżek. Z uwagi na skalę jego działań, na początku września śledczy podjęli decyzję o połączeniu wszystkich prowadzonych postępowań, a także wydanie apelu do wszystkich poszkodowanych o kontaktowanie się z najbliższą jednostką policji i złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

W sumie do prokuratury zgłosiło się ponad 30 osób, głównie ze Świdnicy, ale też z Wrocławia. – Wobec sprawcy sformułowanych zostało 36 zarzutów dotyczących gróźb karalnych – mówi prokurator Rusin. Chociaż policji udało się ustalić, kim jest sprawca wulgarnych pogróżek, do tej pory Andrzeja Ch. nie udało się zatrzymać. Jego poszukiwania wciąż trwają. Śledczy złożyli wniosek o jego tymczasowe aresztowanie, a także wydali za nim list gończy. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułW finale musieliśmy uznać wyższość wrocławskiego Śląska! [FOTO]
Następny artykułSklepy, apteki, komunikacja miejska w sylwestra i Nowy Rok