Strona główna 0_Slider Finał Szlachetnej Paczki. 48 rodzin obdarowanych w Świdnicy i okolicy

Finał Szlachetnej Paczki. 48 rodzin obdarowanych w Świdnicy i okolicy

1

Już po raz dziewiętnasty została zorganizowana akcja Szlachetna Paczka. W tym roku w rejonie Świdnicy udało się zebrać dary dla rekordowej liczby osób i rodzin.

Magazyn, zorganizowany dzisiaj w Galerii Świdnickiej, wypełniły prezenty. – W tym roku Szlachetna Paczka dotrze w naszym rejonie do 48 rodzin – mówi Kasinga Narkowicz-Slatan, liderka świdnickiej drużyny wolontariuszy. – Wśród darczyńców są całe firmy, ale coraz więcej mamy grup znajomych, którzy zrzucają się po kilkanaście osób na paczkę o dużej wartości. 

To, czego rodziny potrzebują, nie zmienia się od lat. Na liście są żywność, ubrania, węgiel, środki czystości, sprzęt AGD. – Dzisiaj jedna z pań odebrała maszynę do szycia i była bardzo wzruszona – mówi liderka. Jeden z darów przygotowali uczniowie całej szkoły. – Zamiast obdarowywania się nawzajem z okazji szkolnego Mikołaja, zdecydowali się na przygotowanie wspólnej paczki. Przychodzili do szkoły na 7.00, by przygotować rysunki, które ozdobiły pakunki – opisuje Kasinga Narkowicz-Slatan.

W koordynację akcji w rejonie świdnickim włączyło się 11 dorosłych wolontariuszy i 5 nastolatków. Dzisiaj ogólnopolski licznik Szlachetnej Paczki pokazywał 0, co oznacza, że wszystkie zgłoszone rodziny zostały obdarowane tym, czego potrzebują.

/asz/
Zdjęcia Piotr Tomaszewski

Poprzedni artykułO YETI! czyli śnieżny świat w Galerii Świdnickiej [FOTO]
Następny artykułMikołajkowe święto koszykówki w niedzielę