Strona główna Sport Siatkówka Fantastyczny weekend w wykonaniu młodych drużyn Polonii

Fantastyczny weekend w wykonaniu młodych drużyn Polonii

0

Sześć spotkań i sześć zwycięstw młodzieżowych drużyn Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica. W ostatni weekend z wygranych cieszyły się nasze biało-zielone ekipy juniorek, kadetek i młodziczek.

Juniorki występujące pod wodzą trenerki Magdaleny Sadowskiej odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Nasze siatkarki pokonały 3:1 zespół MKS-u Chełmiec Wodociągi Wałbrzych w ramach 8. kolejki ligi dolnośląskiej.

MKS Polonia Świdnica – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 3:1 (22:25, 25:21, 25:19, 25:19)

Kadetki wygrały z kolei na swoim parkiecie z Olimpią Jawor. Nie było łatwo, szczególnie w drugiej partii, ale liczy się zwycięstwo! To był już ostatni mecz rundy zasadniczej, którą świdniczanki zakończyły na 2. pozycji, tuż za zespołem #Volley Wrocław. W styczniu czekają już nas spotkania w najlepszej szóstce Dolnego Śląska.

MKS Polonia Świdnica – KS Olimpia Jawor 3:0 (25:16, 31:29, 25:14)

Pierwszy zespół młodziczek trenowany przez Michała Tomiałowicza przyzwyczaił nas do wygranych bez straty seta. Nie inaczej było w kolejnych meczach półfinałowych najlepszej szesnastki na Dolnym Śląsku z zespołami UMKS Volley Głogów oraz Smilebus UKS Wieża II Radków. Nasza ekipa cieszyła się ze zwycięstw po 2:0.

MKS Polonia I Świdnica – UMKS Volley Głogów 2:0 (25:16, 25:14)

MKS Polonia I Świdnica – Smilebus UKS Wieża II Radków 2:0 (25:11, 25:9)

Drugi zespół młodziczek Polonii prowadzony przez Aleksandrę Całkę przyzwyczaił nas z kolei do meczów pełnych emocji, których w niedzielę na parkiecie w Nowej Rudzie również nie brakowało. Dwa mecze i dwie wygrane po tie-breaku 2:1 z zespołami SL Salos RP Nowa Ruda oraz MLKS Sobieski Oława pokazują, że nasze młode zawodniczki potrafią walczyć do końca i z każdym weekendem są coraz mocniejsze.

SL Salos RP Nowa Ruda – MKS Polonia II Świdnica 1:2 (25:12, 25:27, 12:15)

MKS Polonia II Świdnica – MLKS Sobieski Oława 2:1 (27:25, 24:26, 15:5)

/MDvR/

Poprzedni artykułŚPWiK nie może ukrywać, komu zapłaciło za przygotowanie przetargów
Następny artykułNa czerwonym przez skrzyżowanie