Strona główna Sport Inne Dublet reprezentantów SP 6

Dublet reprezentantów SP 6 [FOTO]

0

Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy okazali się lepsi od swoich rywali z pozostałych szkół w rywalizacji tenisa stołowego klas 7-8. Igrzyska Młodzieży w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2019-2020” w popularnym ping-pongu zgromadziły 13 grudnia w hali na Zawiszowie po pięć reprezentacji ze świdnickich podstawówek.

Turniej rozgrywany był osobno w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. W obu grano systemem każdy z każdym do trzech wygranych spotkań. Drużyny złożone z dwóch zawodników plus rezerwowy najpierw rywalizowały w dwóch grach singlowych i deblu. Gdy po trzech meczach był wynik 2:1 grano dodatkowe single. W piątkowych zawodach większość spotkań kończyła się w stosunku 3:0. Jedynie w meczach, jak się później okazało o pierwsze miejsca, trzeba było dogrywać dodatkowe single. U dziewcząt 3:2 wygrały zawodniczki SP 6, które pokonały SP 4, natomiast u chłopców również w wymiarze 3:2 drużyna SP 6 zwyciężyła reprezentantów gospodarzy z SP 1.

Na zakończenie imprezy organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżniono też najlepszych zawodników i zawodniczki swoich zespołów. Zostali nimi: Paulina Telesz i Krystian Pniewski (SP 1), Karolina Partyczna i Bartosz Toroń (SP 4), Maja Kuźmińska i Kornel Dziedzic (SP 6), Natalia Uchańska i Kacper Szewczyk (SP 315), Nicole Chromy i Jakub Andrzejewski (NSP Bliżej Dziecka).

Z turnieju miejskiego na dalszy szczebel rozgrywek w tenisie stołowym prawo awansu wywalczyły po dwie najlepsze drużyny.

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

Dziewczęta:
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 4 – 8 pkt
3. SP 1 – 7 pkt
4. SP 315 – 6 pkt
5. NSP Bliżej Dziecka – 5 pkt

Chłopcy:
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 1 – 8 pkt
3. SP 4 – 7 pkt
4. NSP Bliżej Dziecka – 6 pkt
5. SP 315 – 5 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykuł67-latek kradł prąd
Następny artykułReprezentant Polski w murach SP 2 [FOTO]