Strona główna 112 67-latek kradł prąd

67-latek kradł prąd

0

Do 5 lat więzienia grozi 67-letniemu mieszkańcowi gminy Żarów, który próbując zaoszczędzić na rachunkach za prąd, nielegalnie podłączył się do instalacji elektrycznej.

zdjęcie ilustracyjne

W dniu 17 grudnia 2019 roku funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą świdnickiej komendy realizując ustalenia własne „odwiedzili” 67-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, w mieszkaniu którego ujawnili nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym sposobem 67-latek doprowadził prąd do swojego mieszkania – mówi Magdalena Ząbek z KPP Świdnica.

Kradzież prądu, zgodnie z przepisami kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawca będzie musiał uregulować także naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych – dodaje Ząbek.

Rzecznik świdnickiej komendy przypomina przy tym, że nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej, co z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPaczki i wsparcie dla potrzebujących
Następny artykułDublet reprezentantów SP 6 [FOTO]