Strona główna 0_Slider Znajdź groby bliskich przez internet

Znajdź groby bliskich przez internet

4

Miejskie cmentarze nieustannie się rozrastają i zmieniają, a jeśli nie odwiedzamy ich regularnie, czasami trudno znaleźć na nich miejsca pochówku swoich bliskich. Pomocą służą internetowe wyszukiwarki, za pośrednictwem których można odszukać grób na dwóch świdnickich cmentarzach komunalnych, a także na nekropoliach w Żarowie i Wierzbnej.

Świdnicki internetowy lokalizator grobów – Grobonet – został uruchomiony w 2015 roku. Za pomocą specjalnej wyszukiwarki można szybko odnaleźć miejsce pochówku bliskich. Po wejściu na stronę swidnica36.artlookgallery.com należy wpisać do formularza jedno lub więcej z następujących kryteriów: imię, nazwisko, datę urodzenia, datę śmierci lub lokalizację grobu (sektor, rząd, numer grobu). Otrzymamy listę osób pochowanych, które spełniają dane kryteria.

Po wybraniu poszukiwanej osoby, oprócz podstawowych informacji, takich jak imię, nazwisko, daty urodzenia i śmierci, wyświetlona zostaje także fotografia nagrobka oraz mapa cmentarza, z wyróżnionym sektorem, ułatwiająca odnalezienie wybranego grobu. Użytkownik wyszukiwarki może wybrać widok szczegółowy, gdzie w przejrzysty sposób zostaną zaprezentowane podstawowe dane o osobie pochowanej.

Na podobnej zasadzie działa serwis uruchomiony kilka miesięcy temu przez gminę Żarów, dostępny pod adresem e-spdp.pl/gmina_zarow, dzięki któremu można bez problemów odnaleźć grób na cmentarzach w Żarowie i Wierzbnej. Pomocą w poruszaniu się po żarowskiej nekropolii służy także interaktywny infokiosk, ustawione na terenie cmentarza komunalnego.

1 listopada, o godzinie 14.00 na świdnickich cmentarzach odprawione zostaną msze św. z procesją różańcową i modlitwą za zmarłych.

/mn/

Poprzedni artykułŚwidnica we mgle [FOTOREPORTAŻ]
Następny artykułWarta honorowa świdnickiego ZHP [FOTO]